| Ela_8933 a întrebat:

Cum pot sa imi reformatez calculatorul? dau fundita prntru cel/cea care imi explica cel mai bine:*

Răspuns Câştigător
| perro12 a răspuns:

Prima data ai nevoie de un CD cu window care sa fie bootabil dupa care citesti aici

http://www.vatif.com/cum/cum-sa-instalezi-windows-xp-pas-cu-pas.php

Nu uita sa introduci CD-ul dupa care dai restart la pc si dupa cateva sec iti va aparea meniul de instalare si urmeaza pasi care sunt prezentati mai sus pe sit

HF

1 răspuns:
| silverfaith a răspuns:

Intai ce windows ai pe el... daca ai XP atuncea bagi cd cu Windos apoi cand ajungi la pasul sa alegi partitzia intai ii dai delete apoi o crezi apoi ii dai format
Daca instalezi Windows 7 atuncea cand ajungi la pasu la care sa alegi unde sa se instaleze trebuie sa fie o optine putin mai jos " Avansa " dai acolo si acolo pare sa formatezi partitzia

Daca ai Windows Me, 2000, 98 atuncea iti trebuie o disketa de sistem si bootezi de pe disketa si ii dai // Format C: //
atat tot