| Teodeo a întrebat:

Cum pot sa inregistrez in timp ce vorbesc la microfon adica ce vorbesc la microfon sa fie inregistrat si cateodata cand doresc sa mai bag si muzica?

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Asta se face cu anumite programe...
Sau mai simplu, inregistrezi ceea ce vorbesti la microfon, si il steze pe input, ca sa inregistreze si vocea ta si muzica pe care o pui.
Dar asta e mai complicat, si dupa mine, muzica o sa fie de o calitate inferioara, si vocea ta o sa fie confundata cu melodia.
Cel mai usor, dupa mine, este sa folosesti Sony Vegas 9 sau Camtasia Studio 7, sunt cele mai bun programe de facut un video.
Pui o imagine pe fundal, apoi pui vocea ta, si apoi si muzica pe care o vrei.
Dupa ce ai facut toate astea, schimbi volumul melodiei astfel incat volumul acesteia sa fie mai mic decat volumul vocii tale, sa se auda si muzica, dar si vocea ta clar, apoi salvezi si gata.
Daca nu ai auzit de programele alea doua, daca nu ai auzit nici de Movie Maker, si nu stii nici de unde sa le descarci, mai ai de stat pe net pana sa inveti, si ar mai trebuii sa astepti un timp pana sa te apuci sa faci un video, nu de alta, dar asteptand, vezi pe altii cum fac, si capeti experienta, abia apoi te poti apuca si poti fii sigur ca stii ce faciwinking