| matadoru a întrebat:

Cum pot sa ma motivez?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Exact ca în cazul renunţarii la fumat, nu aflu neapărat lucruri noi, dar nu e suficient să ai informaţia împrăştiată pentru a înţelege esenţialul. Important e ca informaţia să fie organizată/ambalată şi prezentată cât mai bine, cât mai eficient. Dupa parerea mea poti sa ajungi sa te cunosti si sa mergi mai departe in clipa in care esti pe propriile puteri, si te motivezi prin actiunile tale. Degeaba ai parte de vorbe bune de la prieteni, pentru ca nu pe umerii lor iti cladesti tu personalitatea, forta.

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Prin autosugestie si biletele cu mesaje pozitive lipite pe birou si pe ecranul calculatorului happy.

| Alina a răspuns:

Stabilindu-ti anumite visuri, teluri pe care dorest sa le implinesti in viitor.

| romanionu a răspuns:

Sincer...asta caut si eu de multa vreme sa ma motivez si imi e destul de greu daca nu chiar imposibil laughing

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Evalueaza te si cunoaste ti valorile

| martutza a răspuns:

In viata tebuie sa urmezi calea cea dreapta si sigura.de pilda eu motivez toate straduintele mele eforturile mele pentru a-mi recompensa parintii care aua grija de mine si ma iubesc. evident trebuie sa aspiri la tot ce e mai bun si folositor pentru tine!