| ladygaga a întrebat:

Cum pot sa ma schimb? la comportament zic. sa fiu mai sociabila, si sa am mai multi prieteni. Si va rog nu dati copy paste de pe net, spuneti-mi parerea voastra.Acum,simt ca prietenii m`au izolat si toti isi bat joc de mine si vreau sa ma schimb. Multi imi zic ca sunt prea mofturoasa si prietenii m`au izolat. Ce pot face sa ma schimb?happy

Stiu ca tine doar de mine, dar cum as putea incepe?
Si ar trebui sa`mi pese de ce spune lumea despre mine?

6 răspunsuri:
| D33atz a răspuns:

Sa te imprietenesti incet incet cu persoane care-s in centrul atentiei...
incepi prin chestii de genu : buna, buna cmf.
apoi dc te impr cu cineva o sa te impr si cu ceilalti
la inceput trebuie sa fii linistita sa -i asc pe ceilalti si sa-i urmezi apoi sa preiei tu initiativa happy
nu mai fi mofturoasa... fiecare avem toane dar ceilalti din jur nu sunt nevoiti sa ni le suporte.

succes :*

{fundita?:X}

| LaLii a răspuns:

Incearca sa te integrezii in grupul tau de prietenii.si aratale cine esti cu adevarat.Si in a fii mai sociabila. vrei sa zici ca nu prea vorbesti cu ei? Te inchizi si tu un pic in tine.Am o idee pentru tine...:
- 1. Intra in grup. vorbestele frumos. una altaoh go on
- 2. Sa nu ii barfestii pe nici unul.
- 3. Ajuta`i la nevoie nu cand sunt ok
- 4. Fii vorbareata, se auda vocea ta toata clasa, fa `pe nebuna, bine dispune`i. ok? Succes!big hug Funda?

| cristina_9849 a răspuns:

Sa fii, mai sociabila sa comunici cu oamenii foarte mult nu sa stai sa te uyty la ey.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca ce s-a scris mai sus, probabil asta voi incerca sa fac si eu dar sa te schimbi nu ai cum... oricum odata ce cineva si'a facut o parere nu mai ai cum s'o schimbisad pupici:*

| brok3nh34rt a răspuns:

Sa incerci sa fii tu! Sinceritatea si modestia sunt cele mai importante lucruri(cel putin pentru mine).Kiss.Hugg :-]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fix aceasta intrebare meam dato si eu... da-ti si mie un raspuns