| teodoragfi a întrebat:

Cum pot sa-mi fac bucle fara sa folosesc placa?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Da`ti parul cu fixativ dar nu si la radacina, apoi pune`ti bigudiuri si peste o ora 2 vei avea bucle perfecte dar trebuie sa ai in vedere ca o sa se inchida la culoare putin si nu uita ca trebuie sa te speli pe cap pentru ca a doua zi nu o sa ti`l mai poti pieptana. Sau fat`i codite impletite mici si da`ti parul cu fixativ. big grin bafta si sper ca te-am ajutat.

| Bii26 a răspuns:

Cu bigudiurile

| DeeaNegrea a răspuns:

Pai ori cu bigudiuri, ori cu ondulator, ori cu codite, ori cu moate, ori cu pungi de hartie.

http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

| Ixchel a răspuns:

Cu ajutorul bigudiurilor sau a ondulatorului ^^

| AndreEa_8847 a răspuns:

Eu imi dua cu spuma si imi fk parul asta. nu mi`l fac p tot de la urechi in jos si sa vezi ce tare o sa-ti stea. dupa ce ai terminat da`tti cu fixativ ca sa stea.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va spun un secret anul ista se poarta bucle(2010) se fac fara bigudiuri si fara placa:
1)te speli pe cap chiar daca ai facut dus aseara(pentru rezistenta)
2)te dai cu putina spuma
3)te usuci cu pieptene cu timti rotunzi
4)iti printi in forma de onduleuri cu agrafe si gata peste cateva ore sau minute vei avea un par superb
! nu te da cu fixativ cand ai agrafele daca vrei doar cand le dai jos altfel se for strica!