| AloAlo99 a întrebat:

Cum pot sa o fac pe mama sa nu mai fie cum e.Toata ziua dupa ce vine de la munca face curat.aspira tot(pana si hainele), port o bluza azi imediat o ia si o pune la spalat, sterge pe jos in fiecare zi, sterge praful zilnic, lasa toate geamurile deschise toata ziua ca sa se aeriseasca, in fiecare zi pune masina de spalat, masina de spalat vase chiar daca sunt curate(ea zice ca se pune praf pe ele, si spala in fiecare zi), curata tot. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Si mama e la fel,poate mai rau, dar am facut comanda la un tamplar pentru un dulap cu lacat laughing si de atunci daca iau o haina o zi si ea vine in inspectie la mine in camera o bag repede acolo si incui.
La tine, tot e bine. Eu daca iau o geaca 2 zile, a 3-a zi e cu siguranta in masina de spalat.

1 răspuns:
| Demir a răspuns:

Asa se intampla cam peste tot. E foarte greu sa schimbi firea cuiva, chiar cand e tanar, d'apoi cand a trait toata viata dupa anumite reguli. Cred ca ar trebui sa apreciezi mai mult ce face mama ta, pentru. ca sunt multi care traiesc in conditii grele, sau au parintii foarte ocupati si nu au timp de alte activitati, cum ar fi curatenia.