| confusedgirl a întrebat:

Cum pot sa par nepasatoare? Cand cineva imi spune ceva .sa nu imi pese. Ca mereu cand cineva vorbeste despre mai multe chestii.ma bag si eu in vorba.si nu mai vreau. vreau sa par nepasatoare. Sa ma schimb total.
Help!?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Haydee a răspuns:

De ce sa fi nepasatoare? Te ajuta cu ceva? Esti mai populara sau ce?
Aaa...am inteles vrei sa copiezi un stil care iti place tie... aham...
pai sa stii ca e mai bine sa ai stilul tau propriu, de care sa fi mandra decat sa copiezi un stil al nu stiu cuisad
Ai uitat de:
"Nu fi nepasator" 1 Timotei 4:14

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei sa pari ceva ce nu esti si nu vei fi niciodata? Iti spun din propria experienta...nu te poti schimba, mai ales in ceea ce priveste partea asta.
Stiu ca poate ti se pare meschin ca tie iti pasa si altora nu...sau ca tie iti pasa si cand vine randul tau...ca celorlalti sa le pese de tine simti un mare gol in suflet si nu iti vine sa crezi... dar unii oameni observa "bunatatea" ta si sunt recunoscatori sa te aiba in preajma... cel putin asta imi zic eu mie. happy
Cateodata o sa iti intinda o mana de ajutor persoanele la care te astepti mai putin sau poate gresesc... dar din viata, din experienta de viata vei invata multe si crede-ma nu vrei sa fii printre cei nepasatori.
Cel putin tu/eu ne putem pune linistite seara capul pe perna.

| Betty18 a răspuns:

Nu cred ca asta e calea...si oricum e greu sa te schimbi asa peste noapte cu niste sfaturi de la noitongue