| GamerAlex a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri? stiu am 15 ani pubertatea dar unii sunt la fel si n-au nimic pe fata...macar ceva de la farmacie sau ceva sa fac in casa stiti?

2 răspunsuri:
| CriCri04 a răspuns:

Nu stiu daca o sa functioneze si la tine dar fratele meu se spala pe fata cu apa normal, si o lasa sa se usuce singura pe fata, fara sa stergi cu prosopul... sau cu argila. iti faci o masca...

| Snowfall a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci la un dermatolog. El o sa iti dea un tratament potrivit tenului tau; in unele cazuri e nevoie si de pastile care au in pret destul de costisitor daca nu sunt pe reteta. Am cateva colege care au fost la dermatolog si dupa cateva luni de tratament li s-a curatat tenul semnificativ. O alta metoda pe care am folosit de cateva ori cand imi mai aparea cate un cos este aspirina. Poti sa uzi o aspirina cu cateva picaturi de apa apoi sa te dai cu ea pe fata si sa astepti 15-20 de minute dupa care sa te clatesti cu apa. Succes!