| SexyBunny a întrebat:

Cum pot sa slabesc? am 12 ani si 54 kg. am 1.60.nu mananc seara dupa 6, beau apa multa, fac sport in fiecare zi. si nu merge.

Răspuns Câştigător
| mazzylazzy a răspuns:

Buna, eu cred ca nu esti grasa, ese foarte bine felul in care arati, dar daca ti neaparat sa slabesti ar trebui sa mergi pana la doctor,poate (Doamne Fereste!) ai o problema,iar daca nu mergi se poate inrautati situatia, daca mergi acum se poate trata din timp, dar mai tarziu iti va parea rau.sad, dar poate nu ai nici o problema:X:X poate esti perfect sanatoasa!, trebuie sa te accepti asa cum esti!:X, eu am avut o verisoara in cazul tau si cand a crescut mei mare(pe la 13-14 ani), a fost foarte slaba! :X si arata foarte bine!:X sper ca ti-am fost de folos, iar daca nu imi pare sincer rau cryingsad.:X

2 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

păi ar trebui să ai 50 de kg (160-100=60-10(pentru că ai sub 18 ani trebui să mai scazi şi 10) deci = 50) şi dacă chiar vrei să slăbeşti, încearcă să faci sport (să nu te epuizezi, până şi un simplu plimbat face minuni), să mănânci mai puţin (cam jumătate din cât mănânci acum, dar desigur dacă de exemplu mănânci o felie de pâine la o masă, continuă tot aşa; numai dacă mănânci două s-o reduci la una) şi să bei multă apă (cam 2 litri pe zi, dar se poate şi mai mult)

| babyliciousalexaa a răspuns:

Daca tot ce spui acolo este adevarat este o problema ca nu slabesti
daca iti menti constant greutatea este si asta un lucru bun...totusi daca vrei sa slabesti consulta un nutritionist nu incerca retete de pe internet sau carti inainte sa ti se stabileasca tote reperele organismului tau.bafta