| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa trec peste tradarea a doua prietene bune?

Cu ele imi spuneam multe,nu totul,pentru ca am hotarat ca totul sa-mi spun cu mama si iubitul meu. Totusi pana la urma toti prietenii te abandoneaza sau te tradeaza cu alti prieteni ca in cazul meu. Nu eram zi de zi una langa alta, insa ne vedeam in vacanta.

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Pierderea prietenilor buni este întradevăr dureroasă. sad Știu cum e, am pierdut foarte mulți prieteni și trebuie să treci peste asta. Trebuie să le arăți că nu ai nevoie de ei, că nu suferi absolut deloc. Bineînțeles, nu poți trece nepăsătoare peste asta, dar ei trebuie să creadă cu totul altceva. Fii indiferentă și ai grijă cu prietenii, nu știi când te trătează.
Poți să ai prieteni, dar niciodată să nu le acorzi încredere deplină.

Baftă, ai grijă!

| Ani000 a răspuns:

Treci peste, gandeste-te ca nu merita sa suferi din cauza lor...fiecare tradare te va face mai puternica si nu uita sa zambesti mereu in fata lor...arata-le ca esti fericita fara ele pentru ca asa vor vedea ca nu iti pasawinking