| Кисса a întrebat:

Cum pot sa uit de tabara in care am petrecut cele mai placute momente?

Răspuns Câştigător
| LittleLady a răspuns:

Pai daca acolo ai petrecut cele mai bune momente de ce ai vrea sa uiti asta? Ceva din trecut te rascoleste? Sau poate ai vrut sa spui ca "in mare a fost bine"intr-o forma prea complexa?
Incearca, mai intai, sa te impaci cu tine insuti si apoi cu idee ca timpul le rezolva pe toate!
Parerea mea e ca dca te calmezi si gasesti niste activitati noi pentru timpul liber vei uita de toate acele lucruri. Poti pune deoparte toate lucrurile care iti aduc aminte de acea perioada; dar nu le arunca.Zic doar sa le pui intr-o cutie pe care sa o "ascunzi"undeva unde sa o gasesti peste cativa ani, si poate atunci iti va face placere sa-ti amintesti de toate acestea!
SUCCESE! 1Si mai intai de toate:KEEP CALMwinking

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E greu să uiți momentele frumoase petrecute în tabără atunci ai simțit că arzi cu adevărat (că trăiești cu adevărat ).
Normal că nu vei ține minte vizita la dentist acum câțeva luni, bucură-te de momentele frumoase.

O vară perfectă îți doresc.

| kzd a răspuns:

Mergi in alta tabara. Asa poate o sa uiti.

| Annyya a răspuns:

De ce ai vrea sa uiti momentele frumoase? straight face S-a intamplat ceva?
Nu are rost sa le uiti (oricum, nu cred ca o sa poti, daca au fost cele mai placute).

| MoZila15 a răspuns:

Nu poti sa uiti...

| TheLegends a răspuns:

Asta nu poti sa uiti doar daca te impaci cu amintirea si traieste cu tine

| AdriiHeey a răspuns:

Daca te intrebi cum poti sa uiti, inseamna ca nu vrei de fapt sa uiti, pentru ca daca doreai, uitai deja. Si de ce sa uiti ceva care te-a facut sa te simti bine, asa cum tu ai spus : "cele mai placute momente"? Te cam contrazici singura.