anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa vad in el, un prieten, daca simt ca il iubesc? El vede in mine o prietena, iar eu vad in el mult mai mult. Miar placea sa-l uit, mi-ar placea sa fim f buni prieteni. Dar cum? El nu stie ca il iubesc, si nici nu as vrea sa ii zic. Ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca multe relatii au inceput de la o frumoasa prietenie, e si recomandabil ca mai intai sa fiti prieteni apoi iubiti. Si oricum majoritatea baietilor nu se limiteaza la relatia de amici. Daca vezi ca nu face el primul pas, incearca tu, de ce sa nu-i zici daca tii la el? Nu pierde ocazia
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te sfatuiesc sa te gandesti bine, e un cutit cu 2 taisuri:ori il castigi ca iubit, ori il pierzi ca prieten.In plus, cat esti de sigura ca nu este vorba doar de ceva trecator? Gandeste-te ca un prieten bun nu este neaparat iubitul pe care ti-l doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal si eu am fost antr o situatie cam la fel numa ca eu eram iubita si nu stiam dar am aflat dupa 13 ani ca ma iubeste dar problema era ca eu al consideram ca pe un frate iar cand am aflat mi s-a parut ciudat pai ai 2 variante sa risti sa-i zici si sa nu stie cum sa-ti raspunda s au sa fie bine si sa fiti ampreuna s au sa nu ma i vb nici o data cu tine acum alegerea e a ta dar din propria mea experienta m ai bine nu mi zicea pentru ca eram si acum amici ma i ales ca noi am si crescut ampreuna acum nu stiu ti am zis trebuie sa o gandesti bine