| Adelaida101 a întrebat:

Cum pot scapa de cineva foarte stresant si enervant? Vreau sa ma lase in pace, dar nu vreau sal ranesc...

Răspuns Câştigător
| buburuza2007 a răspuns:

Spune-i cu frumosul sa te lase in pace,ca nu-ti face placere sa stai in compania lui,iar daca vezi ca nu se intampla nimic, atunci foloseste un ton mai dur si spune-i ce simti, trebuie doar adevarul, atat ca sa-l indepartezi, succes

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Dar nici nu trebuie sa-l ranesti, indiferenta doare cel mai rau pentru unii.
Daca vezi ca nu merge cu vorba buna, spune-i ce ai de spus, chiar daca ranesti oarecum acea persoana!

| IsabelaIssa a răspuns:

Spune-i ca ai prieten, si ca nu esti interesata de altcineva.

| AnnY98 a răspuns:

Zi si uh pe un ton politicos-frumos k nu mai vrei sa vorbiti sa te lase in pace si ca nu-ti prea place sa stay pe langa el

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna, ca sa scapi de cineva care te enerveaza tot timpul, cand vezi acea persoana nu trebuie sa te enervezi si tu, ci incearca sa-i explici cu frumosul sa te lase in pace. Daca te porti frumos si vei explica persoanei pe intelesul ei, calm si fara nervi de ce doresti sa te lase in pace te asigur ca isi va schimba comportamentul si va intelege ceea ce tu vrei. Nimic pe lumea asta nu se rezolva cu nervi ci cu calm si ratiune.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| Adelaida101 explică:

Sunt din Ploiesti laughing