| CANDY_8725 a întrebat:

Cum pot scapa de herpes?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti scapa de virusul HSV! --- iti dau un copy/paste in sprijinul afirmatiei:"O caracteristica importanta a virusului herpetic este insa faptul ca, odata infectata, persoana ramane asa pentru toata viata. Dupa infectia primara, virusul se instaleaza in ganglionii din apropierea locului de infectie, de unde este reactivat cu sau fara cauza favorizanta, de obicei insa in perioade de scadere a imunitatii organismului. Localizarea specifica pentru fiecare persoana explica si faptul ca leziunile apar in general in acelasi loc "

Chestia este ca, virusul are perioade cand este transmisibil prin contact direct "piele pe piele " chiar daca pielea nu are leziuni herpetice vizibile.

Intreaba la farmacie de crema cu galbenele sau cu propolis si pune-ti comprese reci de ceai de musetel. Numai bine!

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Pune bicarbonat, si peste noapte poti sa pui pasta de dinti.
Va trece in maxim 4 zile.

O seara placutahappy

| TwEEty_9286 a răspuns:

Te dai cu pasta de dinti

Răspuns utilizator avertizat
| babydolldeea a răspuns:

Si eu am si inca unul foarte mareeeeeeeee la gura zici ca imi curge sange din gura am tot incercat tot felul de metode mai intai m-am dat cu o crema de alergii nimic pe urma cu pasta de dinti nimic si pe urma cu crema de galbelene pana la urma l-am lasat in pace sa faca coaja si astept sa treaca de la sine dar iti sugerez sa mananci cat mai multe fructe ca sa nu mai apara iar

| Zoelinda a răspuns:

Exista la farmacii plasture pentru herpes am vazut la tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel plasture de la farmacie, scump dar bun. Vro 5 o sa iti ajunga, si trecere repede. Eu am lalaito 2 saptamani cu creme si tratamente I don't want to see.