| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot uita baiatul de care imi place? Nu mi-a facut nimic rau sau ceva in genul ca sa sufar dar nu vreau sa stric o prietenie de 8 ani intre mine si el doar pentru ca eu il plac.

1 răspuns:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Te inteleg ce simti si prin ce treci, pentru ca am trecut si eu prin asta candva. Este foarte greu sa uiti pe cineva mai ales daca iubesti acea persoana, insa iti spun din experienta ca singurul lucru pe care il poti face este sa te distantezi putin de el, macar pentru o vreme, iar in timpul asta cat nu vorbiti incearca sa-ti ocupi timpul cu alte lucruri-iesiri cu prieteni, lectura etc. Dupa un timp vei vedea ca vei reactiona altfel in privinta lui. Stiu ca este greu de facut ce ti-am sugerat, dar trebuie sa fi puternica, sa nu te lasi prada sentimentelor si sa-ti impui singura un stil de viata pe care sa-l abordezi.
Fi puternica si ai curaj sa infrunti problema asta, caci cheia sta numai la tine.
Sper ca te-am ajutat!