| IrinaAniri a întrebat:

Cum pot uita de fostul prieten? nu vreau raspunsuri de genu: fa-ti altul, sau incearca sa te distrezi le-am incercat si nu merge deloc

6 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Heiii,

Ştiu cum e,e foarte greu să încerci să uiţi o persoană la care ţii foarte mult, mai bine zis o iubeşti aşa peste noapte. Dacă încerci să te distrezi nu poţi pentru că mai mereu te gândeşti la el,dacă îţi faci altul şi nu îl iubeşti până la urmă o să te desparţi de el şi o să îl faci şi tu să sufere pe altul,cum te-a făcut altul pe tine să suferi, dar acum să nu ne oprim în lume doar pentru un băiat sunt o grămadă de băieţii pe pământ, poate peste câteva lunii ne vei povestii că ai cunoscut un băiat drăguţ, te-ai îndrăgostit de el şi nu ştii cum să îi atragi atenţia.Aşa că nu mai fi tristă încearcă să îţi ocupi preţiosul tău timp cu altceva.
Pace!

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Poi cam astea sunt singurele solutii. daca te uiti pe raspunusrile mele o sa vezi si alte sfaturi pe care le'am dat la alte fete...dar in rest nu prea ai ce sa faci.Iesi cu prietenele,discuta cu ele despre asta, sterge mesajele de pe tel de la el, arhiva de pe mess, pozele si tot ce iti aminteste de el.Secretul este sa fii mereu ocupata, astfel incat sa nu iti aduci aminte de elwinking.Si cu timpul o sa il uiti cu sigurantahappy. Succes!:*

| stweety10 a răspuns:

Pai sa il uiti asa dintr`o data nu ai cum. Asta se va intampla numai dupa un timp. Si au dreptate cei care ti-au zis sa te distrezi. Trebuie sa iesi, pentru ca singura solutie sa il uiti este sa nu te mai gandesti deloc la el, si stand in casa nu vei face decat sa iti aduci aminte de el. Deci in concluzie trebuie sa iesi, sa te distrezi, sa faci ce iti place tie, sa ai tot timpul o ocupatie, sa nu ai timp liber deloc. Dar sa nu faci greseala de a`ti face alt prieten acum. Pentru ca s`ar putea sa il ranesti, si e neplacut sa afli ca prietena ta sta cu tine ca sa il uite pe fost. Si nici pentru tine nu cred ca o sa fie bine. Multa bafta sper sa il uiti cat mai repede!

| FrunzaDeToamna a răspuns:

Hi:*
Nu trebuie neaparat sa uiti de el daca a fost prima ta dragoste nu o vei uita asa usor...iti zic din propria experienta:d
Nu trebuie sa faci nimic ca sa il uiti il vei uita singura. poate intalnesti altul sau nu stiu daca nu vb cu el il vei uita cu siguranta:d

| sunshine_4741 a răspuns:

Hai sa iti spun ce am facut eu...m-am 'impacat'cu el o jumatate de zi sh mi-am dat seama ca nu mai e tipu de care m-am indragostit

| Adriana_1090 a răspuns:

I knowwww! eu m-am despartit de prietenul meu acum 2 ani si de atunci n-am mai vrut altul,tocmai din aceasta cauza, pana mi-am dat seama ca relatia cu el nu mergea oricum asa cum imi doresc eu!
asta trebuie sa faci si tu gandeste-te ca lucrurile care au fost neplacute si s-au intamplat intre voi se pot petrece din nou daca va impacati. fa lucrurile care te relaxeaza eu m-am retras in muzica, atunci cand o ascult parca nu imi pasa de nimic.