| pisi_8073 a întrebat:

Cum poti convige pe cineva un lucru?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca nu vrea, nu vrea! Depinde ca daca e o persoana incapatanata e mai greu si depinde despre ce e vorba, daca vrei sa convingi pe cineva de obicei trebuie sa ii arati ca e ceva bun, benefic, ceva ce sa ii placa si sa aduci dovada ca e bine, insistenta e buna, dar fara exagerari...

| negescuvlad a răspuns:

Ii pui pistolu la tampla

| VladyCristian a răspuns:

Fiind un pic mai insistenta happy Ideea trebuie sa o sustii cu argumentewinking

| gabryel a răspuns:

Iti sustii parerea pana la capat sau il/o bati la cap cu acel lucru pana iese ca tine, eu asa fac si mereu mi-a reusit si a iesit ca mine.

| Razvan a răspuns:

Cu vorba buna, in general. Daca nu merge de voie buna cu atat mai putin va merge constrashappy
Asa ca uneori e bine sa te rezumi la constatia retorica:"Mare e gradina Domnului" si sa ii lasi pe fiecare cu piticii lui de pe creierlaughing

| mariaw a răspuns:

Cu argumente

| juniper a răspuns:

Depinde despre ce lucru e vorba, spune-i avantajele acelui "lucru".

| anna01 a răspuns:

Cum poti convinge pe cineva de un lucru, este corect gramatical.Nu-l poti convige daca este surd la argumentele tale, in afara de o convingere fortata-urlete, bataie, nu ai cum daca nu ti se ofera un feedback. Poti incerca vechea metoda, de cicaleala sau de argumentare prin exemple care-l intereseaza, legate de domeniul care-i place, un fel de dubla argumentare/exemplificare.Sau poti folosi o situatie reala pentru a-i arata concret ceea ce vrei sa-l faci sa inteleaga, vezi principiul aplicat in pblicitate:persuasiune prin fapte vizibile, convingatoare vizual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o regula de baza Niciodata nu incerca sa faci pe cineva sa inteleaga anumite lucruri ca nu vei reusi Pa Pa