| Kimball a întrebat:

Cum poți face o prima impresie bună?

Răspuns Câştigător
| kermit1312 a răspuns:

Find la locul tau, politicos si sincer

| Kimball explică (pentru kermit1312):

Sunt politicos si sincer dar am ajuns sa cred ca, conteaza mai mult aspecru si bani degeabe esti bun.

| kermit1312 a răspuns (pentru Kimball):

Degeaba ai bani si esti un mitocan care abia leaga 2-3 vorbe. O persoana care nu este materialista o sa aprecieze sinceritatea

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Fiind tu. Și fiind sincer.

| Ajutor19 a răspuns:

Imaginează-ți la ce te uiți tu prima dată când vezi o persoana-la fizic,nu? Majoritatea facem asta.Dar, înainte de a-ți spune ce am de spus, ține minte asta: nu-ți schimba principiile, gusturile și altele doar pentru a face o impresie bună, fii tu.Revenind,ai grijă să ai un aspect cel puțin îngrijit, aici ne referim și la igiena corporală dar și cea a hainelor.Acest lucru va atrage o persoană să poarte o discuție,dar și să-și construiască o bună impresie.
Că tot am spus de discuție,atunci când porți pentru prima dată o conversație trebuie să găsești un subiect comun,abordabil (ex. ce filme îți plac,ai văzut meciul de aseară,ce părere ai despre...) și să dai dovadă că încerci să afli lucruri despre o persoană (dacă chiar vrei) și las-o să-și spună punctul de vedere, astfel persoana respectivă va prinde cât de cât încredere și va dori să poarte o conversație
Astea consider că sunt unele din cele mai importante lucruri, să fii deschis la conversație și să arăți îngrijit, dar mai presus de toate, este să fii tu însăți.

Întrebări similare