| Kimball a întrebat:

Cum poți face o prima impresie bună?

Răspuns Câştigător
| kermit1312 a răspuns:

Find la locul tau, politicos si sincer

| Kimball explică (pentru kermit1312):

Sunt politicos si sincer dar am ajuns sa cred ca, conteaza mai mult aspecru si bani degeabe esti bun.

| kermit1312 a răspuns (pentru Kimball):

Degeaba ai bani si esti un mitocan care abia leaga 2-3 vorbe. O persoana care nu este materialista o sa aprecieze sinceritatea

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Fiind tu. Și fiind sincer.

| Ajutor19 a răspuns:

Imaginează-ți la ce te uiți tu prima dată când vezi o persoana-la fizic,nu? Majoritatea facem asta.Dar, înainte de a-ți spune ce am de spus, ține minte asta: nu-ți schimba principiile, gusturile și altele doar pentru a face o impresie bună, fii tu.Revenind,ai grijă să ai un aspect cel puțin îngrijit, aici ne referim și la igiena corporală dar și cea a hainelor.Acest lucru va atrage o persoană să poarte o discuție,dar și să-și construiască o bună impresie.
Că tot am spus de discuție,atunci când porți pentru prima dată o conversație trebuie să găsești un subiect comun,abordabil (ex. ce filme îți plac,ai văzut meciul de aseară,ce părere ai despre...) și să dai dovadă că încerci să afli lucruri despre o persoană (dacă chiar vrei) și las-o să-și spună punctul de vedere, astfel persoana respectivă va prinde cât de cât încredere și va dori să poarte o conversație
Astea consider că sunt unele din cele mai importante lucruri, să fii deschis la conversație și să arăți îngrijit, dar mai presus de toate, este să fii tu însăți.