| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti face sa uiti un baiat sau sa recuceresti pe fostul iubit?

26 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce a fost intre voi daca ai tinut mult la el, daca ai avut o relatie adv cu el... poti sa il recuceresti cautandu-l si incercand sa il convingi prin diferite mijloace nobilebig grin

mira
| mira a răspuns:

Canalizeaza-ti energiile spre alt baiat. Cel vechi te va parasi din nou. Mira

| andreea_8479 a răspuns:

Hmmthinking .este fostul...deci sti ce ii place sa faca in timpul liber, ce muzica asculta, care este mancarea lui preferata, filmul care la fascinat cel mai mult etc, te poti folosi de toate acestea ca sa ii fi din nou p plac.sau pur si simplu ii poti da o intalnirehee heeasa d dragul vremurilor trecute, la un sucwinkingsa vb asa. k intre prietenitonguesa vezi daca mai simte cv pentru tine, daca este singur sh atunci poti actionasmug...asta daca iti doresti cu adevarat, dar sunt multi baieti dc ar trebui sa t intorci la fostultongue

sa uiti un baiat...pai...fi optimistawinkinga fost o relatie cu bune sh rele dar acum s-a terminat...asta e.nu se sfarseste lumea la elwinking. stai un timp singura.iesi cu prieteni, bucura-te de viata poate apare sh printul tautonguebig grin

| cotzobel a răspuns:

Crezi ca pentru asa ceva exista o reteta? daca ar exista poate nu ar mai fii atatea despartiri nu crezi? prima data intereseaza. te daca "ex. ul" are prietena, daca mai tine la tine...pentru ca stii tu"dragotea cu forta nu se poate". si acum depinde si care au fost motivele pentru care v.ati despartit, daca sunteti amici sau va comportati ca 2 straini cand va intalniti si multe altele. cred ca la intrebarea asta raspunsul il vei gasi doar in sufletul tau...bafta!

| Lorenada a răspuns:

Pentru a uita un baiat ar fi bine sa iesi cu altii, sa te distrezi asa cum vrei si sa faci ceea ce ai vrut sa iubesti si sa fii iubita. Iar daca vrei sa-l cuceresti pe fostul tau iubit incearca sa-l suni si sa-l inviti la o plimbare, poate accepta. Iar daca nu fa-l gelos si atunci o sa vezi daca iti va pune intrebari de genul: cine e asta? dar de ce e cu tine? Sa stii ca are rost sa- l cuceresti, daca nu degeaba te vei stradui.

| bibitza a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca v-ati despartit si tineti cu adevarat unul la celalalt va ve-ti impak de la sine nemaicontand motivul pentru care v-ati despartit. daca vrei niste metode pentru a face primul pas iti spun eu cateva :
da-i un msg si intreaba-l care mai e viata lui
treci pe la el prin cartier ''intamplator'' cand stii u ca ar fi afara
trimite-i un msg sau vb p mess si spune-i ca iti este rau de cateva zile, k n poti manca, ca vomiti si altelehee hee
cere-i ajutorul in legatura cu ceva...sunt mai multe motive din astea...asta daca ati ramas amici dp ruptura daca nu...si ai auzit fazele ''uita-ma'' ''nu mai ma cauta'' ''nu te mai iubesc'' etc nu-ti sugerez decat sa il lasi...

iar ca sa uiti pe cineva iesi cu amici, fa-ti un alt prieten dar nu zbura din floare-n floare pentru ca stiu pe cineva care dupa o rel de 3 ani jum a ajuns... stii u cumwinking. baftawinking

| mirunik16 a răspuns:

Poi...eu zic sa-l scoti in oras, cred ca va mrge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cine a parasit pe cine? ca si albinuta zboara din floare in floare. da numai ea paraseste. floarea ramane.la noi e altfel. zboara si bondarii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii dai de inteles ca vrei sa fii din nou q el....sh sa folosesti aceleasi mijloace cum l-ai cucerit si prima data

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine il uiti dupa ce iesi cu altii chiar daca nu i iubesti ...si devi mai frumoasa ca nici o data .respectele celorlalti te vor face sa te apreciezi mai mult si iti vei da seamaca un prost nu mai are ce cauta in viata unei tipe cool ca tine... daca te suna sa va impacati spune i ca nu mai esti disponibila happy cea mai dulce razbunare :->

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-l uiti si sa cuceresti pe fostul iubit, sa-l scoti in oras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

buna si eu am acceasi intrebare eu am 14 ani si el 17 ne-am certat di caza alor mei pentru ca ei nu stiu ca am prt dar el s-a dus la fosta mea prt si sau mozolit a 2 zi l-am intrebat dc mi-a facut asta si a sp sa ma faca sa inteleg.ca aimei nu-mi da voie sa am prt si daca vor afla...etc dar eu inca il plac si chier vreau sa ne inpaca si nu stiu cum.va rog ajutati-ma...macar vreau sa-l innebunesc si dupa sa-i dau puki... daca aveti o idee atunci va rog sa-mi rasp pe adresa aceasta(myangeldenisa).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sincer ce sa zic dar arucandute in bratele primului venit nu este o solutie. ca si daca iti faci imediat alt prieten amintirile raman totusi si ranile in suflet eu zic ca ar fi mi bine sa pleci o perioda undeva sa nu mai dai de el sa nu il mai vezi o perioada zic eu depinde de fiecare personalitate si de fiecare caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un baiat poti sa-l uiti foarte usor, nu te mai gandi la el, daca il ai in lista de mess dai ignore si nu il mai cauta daca e pe invisibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutati`ma va roogcrying. am fost cu un baiat timp d 1 an jumate si acum ne-am desp din kuza unei tipe de la el din liceu.sincer e chiar uratacrying. vreau sa-l recuceresk. c poth fc?cryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceau! Daca vrei sa-l uiti pe fostul tau iubit trebuie sa faci:1.sa nu te mai gandesti la el 2.sa ascunzi sau sa arungi pozele cu el si tot ce iti aminteste de el 3.si poti daca vrei sa incerci o noua relatie.Si daca vrei sa-l recuceresti ar trebui sa faci:1.sa-l suni dupa 2 saptamani 2.sa vorbesti frumos cu el 3.sa nu incerci sa-l faci gelos 4.sa te uiti mereu frumos la el 5.sa il aperi daca da de belea 6.sa discuti mereu sincer cu el... poate va merge...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine a functionat de 2 ori cu acelasi "fost" si tot am refuzat. Au trecut 3 ani de cand am umblat si totusi parca mai tin la el... am fost prima lui prietena si poate m-a "marcat" putin acest lucru. Eu aveam 14 ani si el 16. "Secretul" meu a fost vb pe net cu el despre orice cacherie si interesandu-ma mereu de cf. Ultima tentativa avut roade desi umblam cu altcnva de 4 luni si ne-am despartit pentru o zi si m-am refugiat la fostul. Vb cu prietenele au zis ca mai bine ma intorc la prietenul meu si sa-l uit pe "fostul". Dupa un timp am regretat alegerea facut dar asta-i viata...trebuie sa mergi mai departe. Ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-l uiti pe fostul iubit numai daca gasesti alt baiat atat de atragator ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-l uiti numai daca gasesti alt baiat la fel ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te uiti dupa altul.Nu te chinui prea mult sa-l recuceresti pe fostul, daca te iubeste vine singur la tine, daca nu cand isi da seama ca vrei sa te impaci cu el o sa zica da doar ca sate faca sa suferi! Off baietii astia cum iti pun inima pe jar si apoi te lasa cu ochii in soare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa-l uiti pe fostul iubi?,,, faci tot ce el nu-ti dadea voie sa faci si vei vedea ca il vei uita fara sa-ti dai seama.sincer eu asa am facut si a functionat BAFTA:*:d:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic cum sa-l uiti ca nu poti daca l-ai iubit si titiai batut joc de iel nu se mai intorce nici odata

| Diana1417 a răspuns:

Sal uiti vei reusi dar doar partial pentru ca va fi mereu intr-un colt de suflet, iar sa il recuceresti depinde doar de el, daca el mai vrea, iar daca te uraste nu mai ai nici o sansa...

| ceplmnume a răspuns:

Eu zic ca nu baietii trebuie sa te inebuneasca pe tine, ci tu pe ei. Mai ales daca vrei sa moara dupa tine fa-l gelos cu altul chiar daca nu-l iubesti. Daca el chiar nu mai are interese pentru tine, eu iti recomand sa iesi cu alti baieti. Sigur o sa gasesti tu pe cineva care sa fie ca tine.

| n0b0dyisp3rf3ct a răspuns:

Sh eu m-am despartit d prietenul meu de apr 3 luni...am stat 2 ani q el...sh ink nu l-am uitat...sh ma gandeam si eu cum sa fac sa-l recuceresc... m-am gandit mai bine sh mi-am dat seama k n-are nici un rost la mine... odata c te-ai despartit d o persoana inseamna k nu mai ai nici o legatura q ea... dar dk totusi sh el iti da semne k ar mai vr cv q tine, atunci poti sa incerci cv...prima data sa-i dai un beep sa vezi dk iti raspunde, sau p mess, sh dk chestiile astea merg ai puteai sa-i sp sa iesiti undv sa vrb asa d dragul vremurilor treqte...cine jtye poate v-ati impak...

| Darlau_Adriana_1984 a răspuns:

Eu tot incerc de multa vreme sa ma impac cul fostul iubit dar nu am reusit pentru ca el nu mai vrea sa vb si daca imi dau seama inca il mai iubesc