| An0N1M a întrebat:

Cum poti sa scapi definitiv de cosuri? si daca lasi ca cosii sa treaca de la sine decat sa ii scoti nu apar asa multi? funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De coșuri nu vei scăpa niciodată, unul când și când mai apare!
Pentru a le ține sub control aplică un tonic antiseptic și cu ajutorul unui bețișor de urechi pui pe fiecare tinctură de propolis, le usucă și dezinfectează.
Cauza coșurilor poate fi de natură hormonală (perioada de pubertate), infecție a pielii, medicație, etc.
Trebuie să aflăm cauza pe care trebuie să o tratăm, nu efectele ei!
Trebuie să ai răbdare.
Dacă nu este nicio ameliorare mergi la un dermatolog și îi spui ce tratamente ai urmat și efectele lor pentru a se putea orienta la un tratament mai eficace.
Sănătate.
Pa, pa.

1 răspuns:
| amc a răspuns:

Eu aveam o gramada de cosuri dar am inceput sa ma dau cu zynerit si miau trecut.numai ca nu le sparge ca lasa urme.winking
succes!