| BloodyDress a întrebat:

Cum poti sa uiti fostul iubit! pentru cele mai eficiente idei va dau funda si vot la toti!happy

4 răspunsuri:
| JustAde a răspuns:

sa nu te gandesti la nimic legat de el si sa gasesti un alt iubit

| louise a răspuns:

Sa`l inlocuiesti cu altul laughing sau sa petreci mult timp cu prietenele adica sa-ti acupi timplul cu ceva ca sa nu`ti mai aduci aminte! funda?

| BlackPrincessCat a răspuns:

Eu zic ca o saptamana e putin timp sa uiti o persoana,mai ales persoana pe care o iubesti ff mult,lasa timpul sa treaca, e mai bine asa.
Fa ceea ce iti place,nu te mai gandi la el,de cate ori te gandesti la el,fa orice sa iti fie mintea ocupata,fa diferite treburi,fa treaba prin casa ca sa fi ocupata,asculta muzica vesela,incearca sa eviti ceva ce are legatura cu el,daca ai poze cu el sterge-le, sau daca nu vrei, atunci pune-le intr-un folder ascuns sa nu le vezi. Poti sa iesi cu cineva ca sa il uiti.

| Bubu_3915 a răspuns:

Sincer, o sa iti fie greu sa il uiti.Eu te sfatuiesc sa rupi orice contact cu el pentru o perioada, o perioada buna pana cand iti revii.Sa nu te inchizi in tine, si nici in casa. Familia si prietenii o sa te ajute sa treci peste. Cautati activitati noi, fa ce iti place, fa un sport, orice nimai sa nu te gandesti la el, si o sa vezi ca cu timpul, incet, incet o sa iti treca si o sa fie bine. Sa nu crezi ca o sa iti treaca de moment, amintirile cu el nu o sa treca niciodata, dar o sa le ti in frau. O sa fie bine ai incredere, fi optimista, toate trecem prin asta... Sper ca te-am ajutat happy. Fundaabatting eyelashes?