| aleexandraa a întrebat:

Cum pun la mess Idle la status?

Răspuns Câştigător
| Aηdεεε a răspuns:

Messenger > Preferences > Privacy > debifezi "Show me as If I don't use the computer for... minutes." [ la "... " pui tu in casuta la cate minute sa iti apara idle-lul de la status dupa ce ai plecat de la calculator. ]

6 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Se pune singur dupa cateva minute in care nu ma folosesti calculatorul.

| Dannyellaa a răspuns:

Pai nu e de pe mess. Mai intai dai click dreapta pe mouse si dai la personalize, apoi dai la screen saver si iti salvezi acolo un fel de imagine, iar apoi iti selectezi un anumit timp, de exemplu un minut si stai fara sa sa te atingi de calculator macar un minut si iti la aparea idle la status atat timp cat nu te atingi de pc. Sper ca ti-am fost de folos. happy

| Aηdεεε a răspuns (pentru Dannyellaa):

Se refera la messenger... nu la screensaver!

| Dannyellaa a răspuns:

Pai ba da, are legatura cu screen saver pentru ca, daca ( scuze pentru cacofonie :-s ) nu il acctivezi nu poti sa te pui pe idle.

| HeadUpAndSmile a răspuns:

Nu pui u apare el daca nu misti mouse-ul o anumita perioada de timp pe care o alegi tu din messenger-preferences-privacy si de aici cred ca te descurcibig grin

| maus09 a răspuns:

Intri in urmatoarele sus la mesenger/preferance/in lista gasesti idle el e setat default 15 min adica dupa 15 min in care nu ai stat la pc se pune idle setezi cat vrei