| IleftmyheartinTokyo a întrebat:

Cum reparam greselile din trecut?

14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu persoanele fata de care ai gresit si sa recunosti greselile facute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai repeţi şi îţi ceri scuze.

| Veve :X a răspuns:

Am putea sa le reparam daca am da impul inapoi love struck darr asta nu se poate straight face

putem indrepta lucrurile si sa ne cerem scuze persoanelor pe care le-am suparat dar in cazul ca ramane o fetita insarcinata, greseala acesta nu se mai poate repara straight face

am putea incerca sa fim mai buni de acum si sa fim foarte atenti sa nu mai repetam greselile din trecutbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| CudiDaKid a răspuns:

Cu picaturarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate sad doar daca persoana e o fire iertatoare si intelegatoare.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

" a gresi e omeneste, a repeta greseala e o adevarata prostie"

Răspuns utilizator avertizat
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde despre cat de grave au fost greselile.Ca una este sa minti pe cineva si alta este sa-l omori, de ex! Totul sta in puterea celui caruia i-ai gresit sa te ierte.Si tu trebuie sa faci tot ceea ce-ti sta in putiinta pentru a-i primi iertarea. Daca ai gresit fata de tine, va trebui sa te ierti si sa dregi ce-ai stricat! Daca poti!

| Marii a răspuns:

Nu le mai poti repara, ce a fost, a fost. Invata din ele si nu le mai repeta. happy

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu le mai repeti! E de-ajuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai faci inca odata!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Toti avem defecte, toti gresim, dar unete persoane au mai multe calitati, altele mai multe defecte, daca incercam sa vedem doar partea negativa niciodata nu o sa fim multumiti de acel cineva. Pana la urma toti gresim, toti meritam sa fim iertati dar sa si iertam la randul nostru.

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Depinde ce fel de greseli ai facut, timpul care ti a ramas fa acum bine si stunci ai sa fi impacata cu tine