| Liviu5267 a întrebat:

Cum sa adun cât mai multi clienti sa comande de la mine din catalogul oriflame?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să îi aduni, mai întâi trebuie să îi ai. Ca să îi ai trebuie să te cunoască, să le areți catalogul. Ca să le areți catalogul trebuie să îi abordezi față în față. Ca să faci asta trebuie să mergi în locuri unde lumea se întâlnește. Ca să cunoști clienți noi, ceri la clienții vechi să îți facă recomandări. Așa se adună clienții.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai raspus si acum 4 zile la intrebarea asta: organizezi acasa intalnire cu prietenii si vecinii si le prezinti produsele, dar intai le inveti foarte binem ca sa stii ce sa le spui despre fiecare in parte.
Oriflame este un MLM (Multi lever marketing) deci, trebuie sa convingi oameniis a cumpere, de aceea trebuei sa-ti pui casa la dispozitie, o cafea sau un suc, ca omul sa vina si sa priemeasca ceva pe gratis si de jena, cine sti, poate comanda.
Nu uita: tu trebuie sa stii ce contine fiecare crema, ce rezolva si cum se foloseste, ca sa poti vorbi de ele la audienta si sa ai sanse sa convingi clientela.

| Andreeush a răspuns:

Prezintă cunoscuților tăi catalogul.