| Alexandra_Karla_Varga_1999 a întrebat:

Cum sa am accent de Bucuresteanca? Ce cuvinte sa folosesc si ce cuvinte sa nu folosesc?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De ce sa nu ai accentul tau? Ma enerveaza cum incercati sa pareti "cool" dar de fapt dati dovada de frustrate.

| gabriel87000 a răspuns:

Daca esti moldoveanca si incerci sa imiti acentul altui oras slabe sanse.trebui sa fi nascut in Bucuresti ca sa capeti accentul ala.

| Me4ever1 a răspuns:

Na ziua fatuta me, acsentu cela e greu die imitat laughing) stai, ai zis de Bucuresteanca? Sincer, in cazul asta sunt de acord cu GreyN