| Tabii. a întrebat:

Cum sa am incredere in mine? De exemplu eu niciodata nu sunt hotarata de ceva si sunt timida cu toate persoanele in afara de familie si prieteni sau mereu spun ca am nasul mare si toata lumea spune ca nu este adevarat deloc, ca nu am nasul mare.Help straight face! Thanks!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Indreapta-ti coloana, mergi dreapta si cu capul sus pe strada spunandu-ti in gand:Ah, nimeni nu-i ca mine! Toata lumea ma admira.

| Luori a răspuns:

Ai incredre int ine, pentru ca altfel iti vei lua multe tepe. Cand va fi o problema, exista posibilitatea ca totisa fuga si sa ramai singura sa te ajuti. Tu te vei ajuta, tu singura te vei ridica, tu iti vei da putere.
Doar stii ca gura lumii este rea, rautacioasa, mincinoasa s. a. m. d.

Ce pentru altii este un defect, tu fal sa te simti bine, fal o caliatate. Nimeni nu are mai multa incredere in tine decat tu insuti. Vei ajunge batjocora tuturor, asta vrei? Ridica fruntea sus, tine piept tuturor si nu pune la suflet ce spun altii. O fac din rautate, din dusmanie, ciuda, prostie.
Ai incredere in propiile forte pentru ca cu ele vei ajunge unde iti propui.

| Anonim_4797 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti increderea la persoanele care te apreciaza adica familie si prieteni si apoi te vei obisnui si cu restul lumii daca vei vedea ca ai oameni aproape care cred in tine. te pup, succes!

| Kheeda a răspuns:

Ai foarte multa incredere in tine, si nu baga in seama ce spun altii. Lumea e rea si f invidioasa happy

| Ioanalove95 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.adica gandeste-te la calitatile tale.Nu incerca sa vezi partea proasta a lucrurilor.esti o fata inteligenta.si multi admira asta la tine. iar cum ai spus mai devreme in leggaturaa cu nasul tau; daca cei din jur nu remarca asta la tine tu trebuie sa fii cea mai convinsa ca nu este asa.Fii mai sigura pe tine si pe calitatile tale si ai sa vezi ca va fi mult mai bine pe viitor!winking