| PăpușaChuckie a întrebat:

Cum sa conving un baiat sa fie cu o fata? Daca ea il place, dar el nu? Dau Fundaaa! Ji voturi!

Răspuns Câştigător
| Ded a răspuns:

Ai putea sa-i spui sa o faca pentru tine, sa se combine cu fata oleaca sa vada cum e si ca vrei sa o ajuti, dar eu cred ca nu e normal daca el nu vrea, degeaba ar fi impreuna daca ar fi din obligatie. funda?

7 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Dacă unui băiat nu-i place de o fată ar trebui să mai aştepte acea fată până ajunge să o iubească. Spune-i să stea mai mult de vorbă cu el, să îl invite undeva să se distreze thinking să râdă. Şi să-l sărute. happy

| Alice a răspuns:

Buna. Daca il sti cunosti nu stiu "mituiestel" cu ceva. de exemplu eu i-am spus unei bunaciuni cu plete sa se sarute cu o fata, uratica dar e amica mea si i-am promis ca la examen il voi ajuta. si asa m-a facut. si daca baiatului ala incepe sa o placa e ouchei happy

| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

Pai, in primul rand, ar cam trebuii sa vorbesti cu baiatul ala, si sa vezi ce preferinte are! Adica, ce lucruri ii plac lui. Apoi sa ii spui prietenei tale, sa isi gaseasca lucruri in comun cu el! Te poti apropia tu de el, incat sa fiti ca fratii, si daca este un prieten deal tau, trebuie sa stea si cu prietena ta! Mergeti toti 3 intr-un parc, tu,, du-te pana la magazin,, si lasa-i pe ei doi, sa vezi caci cand te intorci, prietena ta iti va povestii cum o fost, si cum n-o fost bine! Si ai sa stii ce sa faci! Char ai pus o intrebare buna, e greu de raspuns limpede la ea, pentru ca nu si cum vor reactiona cei doi! Daca nu merge nimic, prietena ta va trebuii sa uite de el! sad asta in ultimul caz oh go on!

Sper ca te-am ajutat! big grin

| Flöricicä a răspuns:

Am aceeasi problema.De fapt, pot zice putin diferita.Eu plac un baiat de un an, el stie, dar eu nu stiu inca daca ma place.Am auzit fel si fel de lucruribig grine la o colega de la el din clasa ca ii place de X, Prietena mea cea mai buna l.a intrebat daca are prietena si i.a zis ca da, la status pune chestii genbig grinoar a mea si You'll always be mine.Cu toate astea, cu ajutorul unei bune prietene pot fii chiar maine cu el.Am o fata care covinge pe oricine oricand sa faca orice. Daca nu ai o asemenea fata, si e vorba despre cazul tau, incearca sa vorbesti cu baiatul acela dar nu.l lua cu chestii serioase si siropoase.Arata ca.ti pasa si gaseeste subiecte de discutat in comunsmugMie mi.a mers.Muzica,sportul,scoala,mancaruri,de ex.(la mine ne cam plac aceleasi lucruri). Daca e problema unei prietene si veri sa.i impreunezi, spune.i baiatului lucruri bune despre ea, lucruri care crezi ca le.ar aprecia si l.ar interesa dar ai grija sa nu.l plictisestiwinking

| catalinas_6487 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa ii demonstrezi ca tii la el si ca il placi/iubesti... daca te pricepi foarte bine si ai rabdare cu el cu siguranta ca va vrea sa fie cu tine! succes!

| SuntFata a răspuns:

Fely doamneee nu pot sa cred ce intrebare ai pus straduiestete cat vrei nu vei reusii sa faci nimic vb serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poţi convinge un băiat să fie cu o fată. Singurul care îl poate "convinge" este chiar el însuşi. Atunci când se va simţi atras de ea şi îi va plăcea fata, va face pasul singur, te asigur.