| IdealShade a întrebat:

Cum sa dai de inteles unui baiat cal placi?

Răspuns Câştigător
| pufosheniapufoshenia a răspuns:

Hmmm... buna intrebare.Eu zic sa il iei usurel adic stai pe langa el, incerci sa vezi ce ii place, gasiti activitati comune.Astea ar fi de inceput sau mai bine zis pretexte doar ca sa petreci mai mult timp cu el.In tot acest timp poti sa ii mai faci ochi dulci adica mai pe scurt sa flirtezi. Daca iti raspunde la fel inseamna ca te place si el.
Mai ar fi si a doua varianta in care ii spui direct "Dragule mie imi place de tine", dar nu ti-o prea recomand, s-ar putea sa se sperie si sa fuga la mamica.Deci incearca sa il iei cu usurelu' a si inca un lucru important daca iti da de inteles nu fa asta cand sunteti de fata cu prietenii.happy Bafta!

2 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

-Pai, poti sate uiti intens la el si cand isi va intrepta privirea spre tine sa ii zambesti.
Sa il intrebi tot timpul cand il vezi : ce faci, ce mai faci? "

| Kissmeagain a răspuns:

E mai complicat...dar poti sa te comporti bine cu el,sa ii faci mici favori [subtile], siiii, poti sa il privesti in asa fel in cat sa observe asta.E uluitor cum mintea unui baiat poate zbura la verdictul "ma place"