| Miron_ʚïɞ_Anamaria_2001 a întrebat:

Cum sa economisesc bani?
Adica nu stiu aveti niste sfaturi prin care pot strange mai multi bani?

Răspuns Câştigător
| JomelaMaya a răspuns:

Uite ce am făcut eu, chiar am economisit : nu-mi luam bani mulți cu mine la liceu și preferam să-i las acasă, mă prefăceam că nu am alții înafară de ăia, așa că nu-i stricam niciodată pe toți, anuș ăsta nu mi-am mai cumpărat aproape nimic dulce, adică înainte cam în fiecare zi îmi luam un corn cu ciocolată cu 2 lei, deci 10 lei pe săptămână... ceea ce e destul de mult dacă stai si te gandesti, incearcă ca atunci când vrei să-ti cumperi ceva sa te gandesti? oare chiar am nevoie de lucrul ăla?

| Miron_ʚïɞ_Anamaria_2001 explică (pentru JomelaMaya):

Mersi este si asta de ajutor! Voi incerca multumesc!

5 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

De fiecare data cand ai niste bani, pune deoparte o parte mica -chiar si 1 leu - 2. Fa o pusculita si o sa fii surprinsa cat de multi se aduna. Doar asa iti poti limita cheltuielile. E indicat o pusculita care sa nu te poti baga in acei bani oricand.

| Miron_ʚïɞ_Anamaria_2001 explică (pentru mdaria):

Ei bine mersi de sfat voi incerca si asta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu, nu mai cheltui pe prostii

| Miron_ʚïɞ_Anamaria_2001 explică (pentru suntserios):

Nu-mi esti de folos spunandu-mi asta, nu imi este de ajuns doar sa nu-i cheltui pe prostii!