Întrebare recomandată | Ireeneee a întrebat:

Cum sa fac ca diriginta mea sa se comporte mai frumos cu mine? Dau funda la raspunsul care functioneaza!winking

10 răspunsuri:
| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Poti sa te dai bine pe langa ea.Sa iti dai mai mult interesul la materia pe care o preda, sa te comporti frumos.Parerea mea e ca n-ai cum sa dai gres daca faci asawinking.

| relax3 a răspuns:

Spune-i ca intotdeauna are dreptate incadreazate si ti mai mult nu stiu fai un cadou spune-i cuvinte frumoase... funda?

| printisorul23 a răspuns:

Invatalaughing

| mona a răspuns:

Sa fi mai activa la orele ei

| Shammal a răspuns:

Fi mai autoritara, nu-i permite sa se comporte urat cu tine si asta prin atitudine intr-un mod natural

| viktor7 a răspuns:

Dai banii, pune`o pe maicata sa mearga la ea cu cadouri scumpewinking

| W3R4 a răspuns:

Daca a prins duşmănie pe tine,nu mai poţi face nimic. Crede-mă,eu am o profă care mereu când mă vede,mă scoate mereu la tablă,chiar daca am note. (norocu' meu că ştiu sa răspund,că altfel...)
Dar poţi totuşi să-i vorbeşti frumos atunci când te întreabă ceva,să-i dai mereu "Buna ziua",şi sa fii activ la ora ei.
Nu te lua dupa alţii, cică: "sa o trimiţi pe mama ta cu cadouri scumpe, sau să-i dai bani".
Aşa din contră va şti că ai nevoie de ea, şi te va avea la mână, cerându-ţi mai mult!
Fii tu însuţi! Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns:

Să înveţi şi să ai o atitudine adecvată ai încercat? Şi, nimic?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Irene,

Daca ai o problema, hai sa discutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!