| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa cresc si eu in inaltime? am 14 ani si 1.60 dar vreau sa am aceeasi inaltime precum colegele si prietenele mele, adica peste 1.70 Cum sa fac sa cresc in vara aceasta?! Va roooggg help me! Dau fundita!:*winking

Răspuns Câştigător
| dedesh a răspuns:

Mergi la inot, baschet, volei sau handbal. fa miscare!

fundita?

8 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Mershi mult pentru sfaturi,

si DA! am mai crescut! big grin star star star

2 cm laughing)

Dar eu sunt multumita...winking

| darkeyes a răspuns:

Hey.Nu ai cum sa cresti asa la comanda.Practica un sport care iti place, de exemplu baschet sau inot, cel putin 6 luni.Vei avea rezultate, dar nu asa in 2 luni happy

| TabooR a răspuns:

Prin sport cel mai bun este inotul ajungi pe la 1, 68 in 1 saptamana

| roxy_2350 a răspuns:

Pai incearca sporurile care cer multa solicitare...de exemplu volei sau inot, baschet daca iti place, tenis de camp sau batminton.
Spor(T) la treaba!winking

| DeniiiD a răspuns:

Incearca niste sporturi la care trebuie sa sari mult... cel mai recomandat : Baschetul happy

| wikihow94 a răspuns:

Mai fata eu sunt curios tare ce prietene ai tu la 14 ani peste 1, 70?
Eu unul am 1, 75 la 16 ani si nu ma consider mic, ar trebui?:-ss
Sincer te sfatuiesc sa nu-ti faci probleme de genul la 1, 60!

Cheers!

| crys_8518 a răspuns:

Buna! apucate de basket te ajuta sa cresti nu glumesc daca practici sportul aceesta vei ajunge la o inaltime ok :*

| Mara15 a răspuns:

Nu poti sa cresti fortat.Organismul tau decide cum cresti si in cat timp.Nu poti forta asta.Ai sa vezi vei creste tu in mod natural.AI INCREDERE.