| Abcdef112 a întrebat:

Cum sa fac sa invat mai repede, sa invata mai logic, sa fiu mai desteapta? Trucuri, alimente oriceee...

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Mai putin timp la laptop, citeste multe carti si variate (nu doar romane de dragoste si SF), cel putin 4 ore dedica invatatului pentru scoala, la 50 minute de invatat 10 minute pauza, incearca sa-ti faci scheme, desene orice te ajuta pe tine sa retii mai usor.
Ca alimente: afinele, varza rosie, varza, conopida, broccoli, migdalele, somon, cofeina, mese regulate, alune de padure, ceai verde, iaurt, rosii, oua, capsuni, incearca sa ai mese regulate.
Nu te ajuta : fumatul, alcoolul, alimentele bogate in carbohidrati.

2 răspunsuri:
| Catalinxxxx a răspuns:

Pai primul lucru e sa citesti carti
Sa uiti de toate jocurile pe pc si altele sa mananci bine si mancare cat ma i sanatoasa apoi iti trebuie si putin chef.

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

Fara laptop, pui mana si citesti