| zickuo a întrebat:

Cum sa fac sa nu-mi mai pese asa de mult de toate...,,problemele" adolescentine. Aici ma refer la faptul ca mereu eu ma stresez la orice. Mai ales cand vine vorba de scoala.
,, Ho mă stresatule, e doar un test / teza, de ce te impacientezi aşa?"
Faza e ca daca ma stresez, chiar daca stiu, tot nu pot da tot din mine...
Vad persoane care sunt nepasatoare si ghici... Nota 9-10...

Help!

Răspuns Câştigător
| Ritsuko a răspuns:

Bun venit in Clubul stresatilor,si eu fac parte. Adica invat, ma enervez, ma stresez, uneori poate mai cad prada si emotiilor si iau o nota de toata ''fericirea''.Iar altii citesc o data, la test nepasatori si la nota 9-10.
Trebuie ca uneori sa nu te mai implicit atat, iar uneori sa nu te intereseze atat de mult de note sau de lucruri. Esti prea perfectionist uneori poate si de asta.

| zickuo explică (pentru Ritsuko):

OMG! La ultima fraza, m-ai citit perfect happy.

| zurick a răspuns (pentru zickuo):

Păi,n-ai motive ca să fii stresat.Indiferent de ce notă ai lua tu știi cât ai în cap. happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au mai multa incredere in ei. nu toti sunt asa