| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa prind tupeu?

Răspuns Câştigător
| MADALINAAAA a răspuns:

Cu tupeul ai multe de castigat in viata. Dar asta in limita bunului simt.Trebuie sa ai incredere in tine, si sa nu te retii de la nimic ce te poate face fericita, chiar daca pare imposibil.Sa nu-ti fie rusine de nimeni si nimic, sa faci tot ce vrei, fara sa-ti pese de gura lumii, sa iti exprimi punctul de vedere, sa stii sa te faci auzita, sa nu lasi pe nimeni sa te ia peste picior.sunt mai multe definitii pentru tupeu.depinde ce vrei tu.

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ap incearca sa fi mai comunicativ/a si cat mai natural/a, e bine sa te intelegi bine cu toata lumea si sa lasi timiditatea la o parte, bafta.

| Flav a răspuns:

Vrei sa te amesteci si tu printre nebuni?

| Ickigo a răspuns (pentru Flav):

Poate, sa ajunga capetenia lor. laughing

kratos
| kratos a răspuns:

Daca nu-ti sta in caracter nu o sa-l poti prinde. Pentru inceput incearca sa fi mai hotarat si sa indraznesti in limita bunului simt.

| alexdop21 a răspuns:

Incearca mai bine sa prinzi TPU big grin

| remus a răspuns:

Ramai cum esti, nu vezi cat de mare este densitatea tupeistilor si nesimtitilor pe metru patrat in tara noastra... mai lipseai tu.

| pypa007 a răspuns:

Entru ca oricum au 9 vieti ar insemna sa le manance de 9 ori si cred ca ar fi cam mult, caini urasc pisicile pentru ca prind mai repede la stapan iar partea cu papatul e simpla pentru ca asta e o dovada de superioritate a catelului fata de pisica ceva de genul pot dar nu vreau, nu le mananca ca nu s bune expirate, au si cainii mandria lor nu mananca chiar orice d, cainii urasc pisicile pentru ca stapanii le aleg pe ele desi sunt niste prefacute si fac blana peste tot iar cainii o incaseaza din cauza lor dar totusi nu le papa pentru ca isi dau seama k nu merita sa faci ulcer pentru un schelet cu blana, pentru ca poate nu vor da cica s-a descoperi pisica si cainele sunt din aceeasi specie de animale poate de-aia, pentru ca matzele sunt profitoare penibile asti bun doar pana isi vad interesul hrana afectiune etc apoi isi urmeaza stilul pefid care l au fara a ti da nimic in schinb si asta pana data

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Tupeul este o prostie.pentru ca la sfarsit o sa vezi ca nu este bun .totusi depinde la ce tupeu te-ai referit. daca te referi la cel cu fetele, bafta o sa-ti fie de folos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu trebuie să ai tupeu ci trebuie să înveți să comunici, indiferent de situație, mai mult sau mai puțin plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa nu fi timida si sa-ti exprimi punctul de vedere indiferent daca nu e la fel cu cel al prietenilor tai sau al familiei tale! NU asculta de cel cu gura mai mare si infrunta-l cu tupeu pentru ca nu ai nimic de pierdut! In zilele noastre daca nu ai tupeu nu faci nimic pentru ca nimeni nu te baga in seama!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi pot pierde rusineA?:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu.fi tu insati e cel mai binelove struck

| asfgsdfasdfgafghhndf a răspuns:

Da-le in gura laughing)) la toti care te supara

| boymenWow a răspuns:

Uite un sfat, aici nu stiu daca iti prinde bine, da pe mine ma intarestewinking
Fii tare in pipota, sa nu iti fie teama de nimicwinking

| 9888 a răspuns:

Mananca coltul de la paine