| swgirl a întrebat:

Cum sa fac sa scap de emotii? nu pot sa imi controzel lacrimile in special. la orice vorba mai aspra, un tipat ceva.chiar si cand ma enervez incep si plang. si e foarte aiurea! astept raspunsuri :*:*

Răspuns Câştigător
| sunetul a răspuns:

Banuiesc ca ai trecut prin multe lucruri traumatizante.
Ai nevoie de cineva care sa te ajute iar partea naspa e ca cei din jurul iti fac mai mult rau decat sa te ajute(mi-s-a intamplat si mie)

Eu am reusit ceva prin autosugestie.
In fiecare seara mi-am facut un program in care fac niste exercitii fizice.

Imi zic in gand ca trebuie sa fac 60 de flotari si atatea fac.
Sa-u sa zici tare in gand 'Acum fac curat in camera' si faci.
E cum mias imblanzi corpul sau autocontrol.
Totusi ai grija pana unde mergi, sa nu ajungi sa nu mai ai emoti deloc ca e similar cu nu a avea suflet.