| elenat a întrebat:

Cum sa fac sa scap de nervi? mereu ma streseaza ceva! ajutor va rog... dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Faci 15 minute de yoga si te vei linisti, cu ochii inchisi bratele deschise si picioarele incrucisate, cunosti pozitia. Respiri bine si o sa te linistesti.

2 răspunsuri:
| angela111 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti ca daca te enervezi nu faci decat sa complici situatia. Incearca de fiecare data cand esti aproape de a te enerva sau in situatii enervante, sa respiri de cateva ori si sa iti cauti calmul, gandindu-te la faptul ca tot tu suferi daca te lasi enervata si cea mai simpla cale este "sa nu pui la suflet" datorita faptului ca tot tu ai de pierdut. Spune-ti in minte de fiecare data ca nu te vei enerva ca sa nu complici situatia si mai mult. Sper ca ti-am putut fi de ajutor.

| ionutzul31 a răspuns:

Te duci si te speli pe maini.Stiu ca suna a misto, dar vorbesc foarte serios.Trece in cateva momente orice semn de nerviwinking