| alexxxya a întrebat:

Cum sa fac sa uit persoana pe care o iubesc atat de mult? dar care m-a facut sa sufar atat de mult? cum?

Răspuns Câştigător
| girl16flo a răspuns:

CAuta altul... ocupa-ti timpul cu altceva...cum ar fi iesirile cu prietenii...citeste o carte...nu stiu ceva...si in primul rand atunci cand vb cu el pe mes, la tel...arata-i indiferenta ta...ca aia doare cel mai tarewinking IGNORA-Lwinking! PAPAPA:*

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Asta e foarteee greu...Mai bine nu il mai vezi o perioada. ochii care nu se vad se uitawinking

nony
| nony a răspuns:

Nu o sa-l uiti.pentru ca inca il iubesti.atata timp cat il iubesti, nici o sansa. Te-a facut sa suferi? Fá-l si tu sa sufere... apoi sunteti chit, va luati o camera, o noapte de amor.si va impacati. super, nu?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Fa-ti un proces de constiinta, gandeste daca ai fi an locul lui cum ai proceda? Oare tu nai nici o vina? Chiar daca te-a facut sa suferi, tu anca-l mai iubesti.Mai dai o sansa cu conditia sa nu te mai faca sa suferi.

| Frogie a răspuns:

E greu sa uiti pe cineva pe care ai iubit cu adevarat si cu care imparteai si binele si raul. Si mare atentie...nu cauta tu o noua iubire, lasa-o pe ea sa te caute...tongue

| cioco1tweety a răspuns:

Pei.ai zis ca te-a ranit enorm deci.gandeste-te tot timpul la clipa in care ai aflat motivul pentru care acum ai vrea sa il uiti, gandeste-te ca acel motiv nu merita iertat si incearca sa intelegi ca dragostea ta nu o merita decat cel care stie sa o pretuiasca si care nu te va rani niciodata(sau macar nu atat de tare)

ps...mai intai gandeste-te sigur daca vrei sa il uitibig grin.si apoi incearca variantele de mai sushappy

| deiutza_9183 a răspuns:

Ca sa uiti cat de cat ar trebui sa iti faci alt preten asa am uitat eu
dar na si acum cand il mai vad tresare inima in mine dar totusi nu mai ma gandesc asa des la el
incerca acesc lucru si iti zic eu ca vrei putea oricum daca te-a facut sa suferi nu merita gaseste unul care sa te merite
si astepta... timpul poate vindeca orice rana
succes

| bubukid a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu sad...de 4 ani incerc sa-l uit...

ma gandeam sa-ti spun "fa`ti pe altcineva" daca nu eram in sit ta... dar nu merge pentru ca il vezi pe el... pur si simplu asta e dragostea...incepe cu o fericire si se termina cu o lacrima happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... Daca nu o mai vezi o uiti...cauta alt baiat care sa iti merite dragosteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca trebui sa depui prea mult efort. O sa o uiti in timpwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum trec si eu prin asta ieri adica pe 08. 01. 2010 ne-am despartit dupa 2 ani de zile si ne-am iubit si ne mai iubim enorm dar m-a facut sa sufar nici eu nu stiu cum sa trec peste dar de azi voi incerca sa- evit si sa-l tratez cu indiferenta pentru ca indiferenta doare cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu trec printr-o situatie ceva gen a ta, dar probabil mai grea, am fost cu o fata 5 ani de zile, m-am mutat la ea, ne'am iubit ca in filme, am facut multe lucruri impreuna.in fine.Ieri fata cu care am impartit atatea a fugit cu altul la munte.soc!, o iubesc peste limitele universului, m-am inbolnavit, ma doare stomacu.simt ca morcrying, doare foarte tare! dar hai sa iti spun primul lucru care l-am facut eu.In primul rand am sunat o fata care ma intelege, am fost cu ea demult, n-am mai vb demult cu ea si i'am promis o "ieseala", fata m-a facut visez, sa privesc mai departe decat priveam pana acum, am sunat prietenii, am iesit cu ea,(mintea mea fiind tot la fata care o iubesc)am stat cu ei.am baut am spus glume, baietii si fetele mi'au dat sfaturi si tot asa.Singura problema este ca atunci cand ajungi acasa iti sare gandul la persoana pe care o iubesti! deci am ajuns la concluzia ca:trebuie sa iti ocupi timpul cu alte activitatii, sa faci orice care iti tine mintea ocupata, daca esti singur/a, acasa pleaca pe strazi, du-te si plimbate, du-te la neamuri, incearca o noua relatie.cam asta fac eubig grin, oricum e foarte greu dar am incredere ca timpul le va rezolva pe toate, si problema e ca timpul trece foarte greu cand sufericrying(. Good Luck:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt intr-o situatie asemanatoare dar de un an jumate tot incerc sa uit am incarcat as gasesc o alta 'iubire' dar nu merge nu am curaj. cel mai bine sa iti ocupi timpu si cu persoane care sa nu iti aduca aminte de el

| smf a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare... pai in primul rand evita cercurile voastre de prieteni, daca sunteti la distanta e si mai bine.Si inca ceva: nu uita k o dragoste se vindeca cu o alta dragoste!