| carismgal a întrebat:

Cum sa faci un prietem care s-a purtat urat cu tine sa regrete? asa, am si eu un prieten, mai degraba un amic. sa explic: nu suntem genul care isi spune totul sau care se suna la nevoie, suntem mai degraba colegi si doar putin mai mult. problema e ca mereu se crede superior si face pe desteptul, comenteaza de toata lumea ata de des incat nici nu mai este luat in serios. si aceleasi lucruri le face si cu mine plus ca ieri mi-a dat o palma sanatoasa peste ureche. nu sunt genul care plange ( chiar daca mi-au dat lacrimile) si nici genul care ar fi sarit sa il bata ( desi m-am abtinut cu greu), cert e ca vreau razbunare si un mod mai bun de a o face decat sa-l ignor. si nici nu vreau sa le spun prietenilor mei sa il ignore sau chestii de genu, vreau pe cat posibil sa ma descurt eu.

3 răspunsuri:
| unavailiable93 a răspuns:

Nu te razbuna pe el direct, in sensul sa ii faci rau, sau sa nu mai vrei sa il vezi, pentru ca atunci nu iti e prieten. Incearca sa ii arati ca ti-a facut rau si sa ii explici ce e bine si ce nu, caci din cate ne-ai zis tu, el nu prea stie. Si eu am o prietena si din pacate o supar tot timpul, dar ea nu ma ignora si nici nu imi face rau. Ma cearta si imi spune sa nu mai fac asta, apoi imi spune vesnicele cuvinte. "Te iert! Asa-s prietenii!" Good luck!

| Bixelle a răspuns:

Razbunarea arma prostului...eu te inteleg si cunosc genu asta de baiat insuportabil dar cand e el in zona poartate si tu la fel... dai si tu o palma comenteaza mai mult ca el ...plateste cu aceeasi moneda...si daca nici asta nu merge ai putea pur si simplu sa vb cu el intre 4 ochi si sa ii explici ce te deranjeaza si toata astea dar ai grije ce ii spui pentru ca poate prin cuvintele tele poate sa iti gaseasca un punc slab si daca nu se potoleste se poate sa vrea sa te loveasca acolo unde doare mai tare... dar orice om are si o parte buna incearca sa ii patruzi incet spre suflet si sa il faci sa se simta vinovat ...probabil ca daca e asa la scoala are cine stie ce probleme acasa si vrea sa le ascunda sau nu stiu poate are ceva si nu stie cum sa faca sa nu fie descoperit totul e posibil ...incearca sa ii gasesti tu un punct slab si sa ii arati ca il intelegi si ca daca are probleme il poti ajuta...succes! pup :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este genul lui, nu prea va regreta orice i-ai spune, mai degraba prinde-l si trage-i si tu una.