| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Cum sa fi mai dura? Afica sa nu te apuce plansul din orice prostie?

7 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna :')
Trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Sa spui tot ce gandesti. Da, s-ar putea sa te critice multa lume, dar macar tu vei fi sincera si vei putea sa te simti mai bine in pielea ta. Atunci cand iti vine sa plangi, zambeste, spune-ti ca totul va fi bine pana la urma. Nu este rau sa te descarci, daca lumea te critica nu-i baga in seama, tu ai drumul tau in viata si din cate stiu eu, tot ce este legal este permis. Scrie undeva ca nu ai voie sa plangi? Duritatea vine cu timpul, cand intelegi ca in viata vei avea parte si de necazuri. Nu cred ca trebuie sa te schimbi fata de ceilalti, trebuie sa te maturizezi. Nu te ingrijora, fii cine esti si totul va fi bine :3

Pa-pa.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,toata treaba cu duritatea tine de personalitatea fiecaruia.Si eu am incercat sa fiu mai dura, mai pasiva, sa nu ma mai consum din orice prostie insa nu am putut.Tu poate ca vei reusi, tot ce poti sa faci este sa nu mai pui la suflet orice, sa lasi lucrurile sa curga de la sine.De exemplu, daca ai luat o nota mica, gandeste-te ca asa a fost sa fie si tu nu poti sa schimbi lucrurile.Eu,de fiecare data cand plangeam pentru o nota mica, eram criticata de colegi spunandu-mi-se ca plang intentionat, ca profesoara sa imi mareasca nota.Era pur si simplu o chestie pe care nu o puteam si nu o pot controla in continuare, nu ma pot abtine.Mi se pare cea mai mare prostie sa judeci o persoana doar in functie de aparente, sper ca tu sa nu ai parte de asa ceva.Deci,chiar daca nu vei putea sa te abtii,sa nu plangi, fa-o cand esti singura, sa nu te vada colegii, prietenii etc, poate doar cea mai buna prietena dar nici atuncihappy. Sper ca te-am ajutat:*

| SmilePleaseXoXo explică (pentru LifeIsColour):

Crede-ma am trecut prin asta si de aia vreau sa nu mai plang...

| LifeIsColour a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Stiu,si eu as vrea sa nu mai plang din orice prostie,asa cum ai spus si tu,fiindca,pana la urma,plangi,te consumi,te simti mai bine dar totusi,deocamdata nu suntem adulti si daca de pe-acum incepem sa plangem din astfel de chestii,ce vom face mai tarziu cand vor veni momente mai grele? Este pur si simplu ceva ce tu nu poti controla insa asta nu inseamna sa iti pierzi increderea in propriile forte,asa cum am mai spus, daca la mine nu functioneaza asta nu este neaparat o regula, poate psihicul tau accepta mai usor noi situatii, idei etc. Urmeaza sfatul celor care ti-au raspuns la intrebare, au dat raspunsuri foarte bune si dupa parerea mea ar trebui sa le urmezi.La fel ca altii, consider ca duritatea vine pe parcurs ce te maturizezi, ce treci prin viata macar putin, deci mai avem de asteptathappy.

| OOOLEOOO a răspuns:

E mai bine sa te apuce plansul, si eu sunt asa, cel ce nu plange isi tine toata furia in interior cel ce plange se descarca astfel ii trece.

''Doar cei curajosi stiu sa planga''

| Rockerul23 a răspuns:

Secretul este sa nu-ti pesewinking

| EUReKa a răspuns:

That`s the way you are. nu prea poti schimba felul in care te comporti prea usor