| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Cum sa fiu mAi populară? Voi fi in primul an de liceu si as vrea sa fiu mai populară decât la Sc.cum sa fac? In afara de a ma baga cu limita in seama ce as putea face?

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Sa fii populară. Toată lumea vrea asta dar nu te ajută cu nimic în viață să știi. Totuși, dacă vrei să te faci remarcată de cât mai multe persoane din școală încearcă să fii tu însuți, împrietenește-te cu cât mai multe persoane și atâta timp cât comportamentul tău este apreciat de noii tăi prieteni aceștia te vor integra în grupul lor. Înscriete-te la concursuri, oferă-te voluntară în cât mai multe activități, dar nu exagera pentru că ai nevoie și de timp pentru tine.
Baftă!

| stark47 a răspuns:

Daca iti iei cu tine un anumit set comportamental cand pleci de acasa, nu o sa mearga niciodata.
te poti preface cool si mai stiu eu cum sunt adolescenti in zilele de azi insa la sfarsitul zilei te vei alege cu prieteni falsi pentru ca i-ai obtinut prin prefacere.
sfatul meu e sa nu uiti niciodata ceea ce esti si sa o afisezi mandra peste tot.
cine te place te place si asa iar acei ignoranti in randurile carora probabil vrei si tu sa intri, nu au decat sa isi traiasca viata cu falsa impresie ca ei sunt cei mai cool de lume.
viata e mult mai mult decat atat, incearca sa o explorezi