| bluesky a întrebat:

Cum sa fiu populara? Ce fac fetele populare?

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

Hehe a mai fost o intrebare de genu, mai demult, si asa cum am explicat si atunci repet:
la ce vrei sa fii populara? prin ce sa te faci populara? tu alegi:te faci populara prin note bune ca fiind o fata desteapta, mergand la olimpiade
de faci populara daca esti fitoasa:toti iti vor psune:uite-o si pe fitoasa aia"-esti populara ce mai.thinking, te poti face populara daca te bati cu cineva in curtea scolii asa, te paruiesti cu vreo alta "papulara", va bateti pe locul de "popularitate",
te faci populara daca ai nota mica la purtare adica lipstesti de la ore(o sa fii populara printre profi. ce mai super populara, o sa fii aia"cu absente",
acum e la alegerea ta cum sa fii populara, prin ce sa te faci populara...
ce fac fetele populare?:tocmai ti-am spus, cand iti "etalam" optiunile ti-am scris ce fac fiecare

acum sfatul meu:te faci populara invatand mai mult, aratand un progres pe zi ce trece(profii vor observa asta), luand note bune, fiins sociabila(dar ai grija sa nudai in fitosenie), ajutand pe altii9la bune nu la relelaughing}, mergand la olimpiade si daca se poate obtinand niste premii, luand un premiu(de podiu) la scoala...in felul acesta te vor cunoaste de la femeia de servici pana la directori...
ia aminte de la minelaughing)ti-o spune populara popularelorrolling on the floor)asta e o gluma

P. S.:nu este bine intotdeauna sa fii populara, este ca si cu vedetizmul(te prind paparazzi in orice situatie, nu te lasa sa respiri).
bafta!batting eyelashes

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in primul rand sociabile, niciodata retrase, frumoase, nu neaparat inteligente.si au multi prieteni, ca doar de-aia e popularawinking
incadreaza te intr un grup in care exista relatii armonioase. exprima ti punctele de vedere atat in interiorul grupului, cat si in exteriorul acestuia. implicate in cat mai multe activitati pentru a vedea care ti sunt limitele si ce poti face pentru a ti le depasi

vezi mereu ‘’partea plina a paharului"

nu fi egoista.hee hee

si asa usor usor captezi... recunoastere din partea celorlalti, datorita acestei aptitudini ale tale. Depinde de tine daca vrei sa ramai in umbra sau daca iti procuri strategiile necesare pentru a fi un pic mai sus decat ceilalti.

cat despre acel baiat.nu stiu. ai putea sa l ierti, dar avertizeaza l. ca a 2 a oara nu se mai iarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Popular de la a fi din popor, a comunica usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint mai populate

| BuBuLyNa a răspuns:

Intreabale si o sa afli!winking

| miauu a răspuns:

Eu nu fac nimic si sunt cea mai populara din clasa :S

| c0rn3l1uss a răspuns:

Daca iti pui asemenea intrebari nu o sa fii niciodata populara.

| d33a a răspuns:

Daca esti frumoasa, desteapta, si sociabila, sa stii sa intorci lucrurile si intr-un fel si intr-altul cred ca reusestiwinking

| Jonsdottir a răspuns:

Sunt ele si gatawinking Nu fac nimic, lumea le place ca asa sunt ele, originale si nu "plagiaza"

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Populara=sociabila, dragastoasa.

| alexandra_6462 a răspuns:

E fosrte simplu, trebuie sa incerci sa te intelegi cu toata lumea si sa fi foarte sociabila sa asculti ce are de spus ala de langa tine, nu trebuie sa fi zeita frumuseti si nici nu trebuie sa arati bine, trebuie sa fi deschisa la minte

| denyelle a răspuns:

Sunt vesele, zambitoare, sociabile, se comporta frumos cu toata lumea, sincere...

| askanyo_8091 a răspuns:

Trebuie sa fi tu insuti.
sa fi prietena cu toti chair daca aia ii data naibi ssi cealata nu site sa scrie...

cat despre ce a spus d33a nu conteaza frumusetea ...poate un pic intelijenta dar frumusetea nu. in calsa mea e o fata f frumoasa dar nu prea sociabila si NU ii populara trebuie sa ti sa vorbesti cu fiecare sa stii cate ceva de la fiecare

bgafta!~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a fi popular...este bine ceea ce a zis Del. daca te implic in cat mai multe activitati vei fi cunoscuta de mai multe persoane...cu atat mai mult daca le faci si binehee hee. si a fi popular nu inseamna neaparat cu figuri pentru ca altfel vei deveni figuranta. poti fi pur si simplu tu, prietenoasa si nu timida.

| Aly07 a răspuns:

Trebuie sa fii tu insuti happy, nu sa copiezi pe altcineva pentru a fi popular.
Succes happy.

| ariana_2986 a răspuns:

Pai...trebuie sa fii fitoasa, frumoasa si sa ai si note bune. dar nu fii pitipoanca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poiim mai poti sa mai lansezi un zvon despre colegii tai despre care nimeni nu stie sau pur si simplu sa inventezii.de exemplu:trimiti un biletel la cea mai populara fata din clasa cum ca unei fete din alta clasa ii place de boyfriendul ei ...totii colegii tai o sa fie in jurul bancii tale intrebandute ceva de genu:cum o cheama? din ce cls e? hai imi spuiii te roogg voi face orice! asa ii faci sati cada la piciare! si poate ca printre coleggii care te intreba despre anumita fata e si baiatul de care iti place! uite cum poti flirtra:spune-i ca nu ii poti spune pentru ca va spune la toata clss si nu poti sa iti asumi aceasta raspundereee.chiestii de genu' MA rog o sati intre in sange chiestia cu popularitatea! o sa te obisnuiestiii
noros te pup!