| dragutza_1869 a întrebat:

Cum sa-i explic mamei ca tampoanele de ciclu nu strica la virginitate...eu le folosesc, si daca mi le gaseste...cum explic?

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Nu cred ca va trebui sa-i explici nimic. Ea stie cum sunt tampoanele. Cred ca nu ai pentru ce sa-ti faci griji.

5 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Arata-i prospectul big grin

| LoveAngel223 a răspuns:

Pai depinde daca sunt o. b-uri atunci este destul de riscant dar daca ai dinacelea always sunt super ok.

| DarkBlood32 a răspuns:

Explică-i mamei tale că himenul, este doar o bucăţică, nu acoperă tot vaginul. Şi dacă introduci tamponul cu atenţie nu te dezvirginezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ea ar trebui sa stie si daca nu te crede ar trebui sa intrebe un doctor.eu le folosesc de cand am ciclu si chiar mama m-a intrebat daca nu vreau sa le folosesc

| anonim_5928 a răspuns:

Eu le folosesc din totdeauna.Cand mi-a venit bpentru prim, a DATA eram cu sora mea si (ea impreuna cu mama folosesc numai ob-uri) ea mi-a zis cA sunt mai usor de folosit, si avea dreptate.
Spune-i mamei tale sa citeasca prospectul, sa intrebe un doctor sau sa intre pe net.