| Gratzi a întrebat:

Cum sa-i spui unui baiat ca suferi din cauza lui?sad"

8 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

E un amanunt pe care n-ar trebui sa i-l spui. Va fi plin de el, eventual va rade cu prietenii pe tema asta.

| Sesci a răspuns:

Pai.vezi tu nu e chiar asa usor, depinde si cum este el.
te poate face de ras sa te barfeasca la alti prieteni de ai lui"uite mah aleia ii place de mine". daca el nu te place se va folosi de tine.
incerca sa.l faci gelos cu un alt baiatbatting eyelashes

| Bellabelutsag a răspuns:

Pai poti saii spui asa ii puii o intrebare auzi ce ai crede daca o fata sufera din cauza tha si el o sa iti dea rasp si pe baza rasp lui continui sau daca nu te opresti ak0l0 :*

| opierdevara a răspuns:

Ii spui direct...happy
face-to-facehappy

| Yuk1na a răspuns:

Ehe...nu toti baieti chiar cred in asta. Daca ai degand sa plangi nu exagera cu lacrimile si nu face o scena.
Nu e indicat nici sa il anunti printr-un telefon sti...
Fi sincera si la obiect.Nu te lungi, nu îi aminti ce a facut gresit si mai ales nu te "victimiza„.
Si mai ales, gandeste-te foarte bine la ce ai degand sa îi spui!

| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca acest baiat nu te iubeste cu adevarat, deoarece un baiat care te iubeste nu te face sa suferi.DA intr-adevar uneori unul din parteneri poate sa il faca pe celalat sa sufere fara sa vrea sau fara sa isi dea seama, dar daca te-ar iubi cu adevarat ar observa ca tu suferi nu ar fi fost nevoie sa ii spui tu asta.Si daca te-a facut sa suferi fara sa vina sa isi ceara scuze asta inseamna ca tu nu insemni nimic pentru el.Nu merita sa fi trista si sa suferi fin cauza unui baiat care nu te iubeste, parerea mea.Si trebuie sa ai mare grija ca el ar putea sa te raneasca si mai tare dupa ce va afla ca suferi pentru el.El ar putea sa te ironizeze sau sa te batjocoreasca in fata prietenilor.Trebuie sa te gandesti foarte bine, sa vezi daca este bine sa faci acest lucru.Ai grija sa nu suferi si mai tare apoi.

| andreeutzaa a răspuns:

Nu ar trebui sa ii spui asta. Daca nu isi da seama inseamna ca nici nu vrea si eventual daca afla ca tu suferi pentru el va incepe sa rada si cum zice ioanaKevlar va rade cu prieteni pe tema asta.Tu incearca sa fii indiferenta si sa nu ii demonstrezi asa mult sentimentele pentru o persoana care nu te considera ceea ce vrei tu pentru ca dupa aia poate sa isi bata joc si tu te-ai simti si mai prost dupa.

| vlad9gabriel a răspuns:

Mai bine nu i-ai spune gratzi sad