| vivigreen a întrebat:

Cum sa-i spun ca il plac? Ma gandem sa-i spun maine baiatului de care imi place, ce sentimente am pentru el (a 2 a oara) dar nu stiu cum sa-mi gasesc cuvintele, ii e frica si am emotii... imi e frica de o respingere. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca i-ai zis odata atunci nu vad de ce ar fi greu sa ii zici a doua oara.
Daca ii zici prin telefon/messenger/facebook ai riscul sa fie cu prietenii langa el si sa auzi barfe, iar daca ii zici in fata ai riscul sa te balbai.Acum tu alegi varianta care ti se pare mai potrivita.Ii spui pur si simplu..stii ca eu te iubesc? Pare greu, dar dupa vei fi mult mai linistita, crede-ma asa am facut si euwinking.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Angie95 a răspuns:

Pur si simplu. Il iei deoparte si ii spui tot ce ai pe suflet. Nu te gandi k o sa te respinga, iar daca intr-adevar face asta nu trebuie sa te superi pentru ca ai spus ce ai avut de spus si macar nu o sa te mai framante nimic. In plus nu mai suferi dupa el k nu te place bla bla si poti sa iti cauti p altcineva. Oricum el pierde. BAFTA!

| mona a răspuns:

Daca te-a respins a doua oara posibil sa te respinga si a doua oara dar pur si simplu ii spui in fata ca il placi si daca te respinge macar sti ca ai incercat

| alinusHka1996 a răspuns:

Nu te gindi co sa te respinga deoarece daca o va face veii avea motive in plus pentru a putea sa-l uiti veii sti ca nu simte nimic pentru tine si veii aspira spre cautarea uneii alte persoane care nu te va respinge ...succese draga am fost si eu intro situatzie asemanatoare dar nu trebuie sa disperii...ea si scrieii un sms sau zii in realitate ce simti pentru el veii avea un avantaj ca eaiizis nu te va mustra constinta ca n-ai facut-o