| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Cum sa-i spun prietenului meu sa puna mai mult accent pe ingrijire? il iubesc sad dar felulu lui de`a fi ma face sa numai simt vreo atractie pentru elsad?sad ceva sfaturi cum sa-i spun...sad?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Georgiana,
Ar trebuii sa ii explici prietenului tau ca ti-ai dorii sa fie mai ingrijit, mai atent cu el si cu tine. Daca tu o vei face si se va supara atunci e clar ca nu e pentru tine. Trebuie facut ceva in relatia voastra ceva destul de complex pentru amandoi.
Spune-i cum crezi ca e mai bine, tu il cunostii, tu ii stii sentimentele, tu ii stii problema. Deci cum crezi asa trebuie sa si aplici, daca tine la tine ar trebui sa tina cont si sa iti multumeasca pentru atentia facuta.

Anisoara
Sa va iubiti!

| Giulya93 a răspuns:

Povesteste lui de alti prieteni de ai tai, veri, rude cum sunt imbracati, ce haine noi si-au cumparat, ce tunsori se poarta, adica sa bati un apropou si sa ii trezesti interesul si sa il faci putin gelos...succes

| lyrics a răspuns:

Poti sa-i spui adevarul.
putin riscant.
sau
poti sa-i sugerezi anumite lucruri
ceva de genu:
stii, iubi, mi-ar place f mult sa te vad...
sau
iubitule, te-ar avantaja mai mult stilul...
eu asa as face

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca asa este invatat si asa ii este firea...slabe sanse! Se poate stradui el, adica o sa faca efort sa fie asa cum vrei tu, daca ii faci observatie, dar...starea lui naturala este alta! Si nu cred ca-ti doresti sa ai langa tine pe cineva care sa se spele sau sa se imbrace curat numai daca ii spui tu! Este o vorba: "Naravul din fire, n-are lecuire"! Daca nu-ti mai place de el, lasa-l!

| Razvan a răspuns:

Daca ar fi problema de stil, poate ca s-ar mai fi putut schimba. Dar vorbim de ceva mai gravstraight faceTrebuia sa iti fi dat seama de asta inainte de a sta cu el, acum e putin aiurea sa il impaci cu apa si sapunul.Si pe langa el, te faci de ras si tu. Ori ii zici in fata chestia asta ori il lasi