| BlaxyGirls a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat ca il plac? Adica,el a vrut sa fie cu mine,dar eu nu am acceptat din anumite motive! El s-a tinut dupa mine,eu n-am vrut(desi il placeam\il plac)! Acum nu se mai tine asa dupa mine, si ma inteleg foarte bine cu el! Dar m-am gandit mai bine si ..am vazut ca eu am gresit mai mult(desi atunci nu mai stiam ce sa mai cred)! Vreau sa fiu cu el,dar nu stiu cum sa-i spun(sunt foarte timida)! Sau sa-i dau d inteles ca il plac! Dar cum? In afara sa stau pe langa el sa vb cu el,, sa ma bag mai mult in seama ..altceva ce imi recomandati?(ps: recunosc. ..am gresit.i-am ranit sentimentele cu cuv. foarte grele..desi n-am vrut asta)! Pls. ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna! Este adevarat ca a fost o greseala sa ii vorbesti astfel. Cand respingi trebuie sa o faci cu multa blandete.

Oricum, daca baiatul respectiv te iubeste cu adevarat te va accepta. Trebuie sa vorbesti cu el, sa iti ceri in primul rand scuze ca l-ai ranit. Ii spui ca atunci nu l-ai privit asa cum il vezi acum. Ca amandoi v-ati schimbat si la fel si relatia intre voi doi. Spune-i ca acum chiar crezi ca e baiatul potrivit, ca ai realizat ca te face sa te simti bine si ca il placi si il placeai si inainte dar nu credeai ca e momentul potrivit sa fiti impreuna. Sa admiti ca ai fost prea dura, ca ai gresit.
Baiatul, cred eu, te va ierta desi sa o recunoastem e cam greu sa treci peste o respingere... Oricum, sper sa fiti impreuna si sa fii fericita scumpo! Pa pa wave

| BlaxyGirls explică (pentru AnonimaOk):

Ms.dar nu prea stiu cum..adica..sunt foarte, foarte timida si mai ales astept ca altii sa ma bage in seama..nu eu sa ma bag in seama! Nu stiu cum o sa fac fata! Sugestii?crying

| BlaxyGirls explică (pentru AnonimaOk):

Spun din nou ca sunt foarte timida...si nu prea discut cu oamenii! Sugestii?

| BlaxyGirls explică (pentru AnonimaOk):

Si daca are prietena? crying(((

| AnonimaOk a răspuns (pentru BlaxyGirls):

..Pai daca are prietena nu cred ca mai are sens sa incerci sa ii zici pentru ca probabil va fi inutil. Ai putea sa te faci sa arati trasnet, sa te apropii asa de el si " sa il ademenesti " happy. Nu prea am idei mari in privinta asta.
Poate totusi ar fi mai bine sa treci mai departe; stai linistita cu totii ne vom gasi partenerul ideal de viata la un moment dat. Poate acum nu e timpul sau baiatul potrivitwinking Capul sus, zambeste! La inceput ti se va parea greu sa il uiti dar cu timpul vei reusi... mai sunt destui baieti in lumewinking Sper ca am ajutat, imi dau seama ca e o situatie destul de delicata si vad ca te-a cam sensibilizat acest baiat...

| BlaxyGirls explică (pentru AnonimaOk):

Pai cam ai dreptate...dar totusi...of numai stiu ce sa cred in privinta luisad

| AnonimaOk a răspuns (pentru BlaxyGirls):

Ce putem comenta, adica pana la urma, chiar daca te doare trebuie sa realizezi ca nu poti fi cu el si ca acest tip deja si-a gasit perechea... Nu poti sa astepti la infinit! Tine cont si de sfaturile mele anterioare ( sunt testate... pe mine! laughing ). Mult succes mai departe!

* fundita? big grin