| MoNy_5223 a întrebat:

Cum sa-i zic celui mai bun prieten ca il iubesc pentru a doua oara? dar stiu ca el iubeste alta fata...colega mea cu care ma inteleg foarte bine; iar el se intelef f bine cu mine adica se comporta frumos si ne spunem secretele unu altuia...sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pentru a doua oara? Adica sa inteleg ca i-ai zis prima oara si s-a facut ca ploua? Daca da, mesajul transmis de el e clar:vreau sa fiu amicul tau si atat.Acum poate nu intelegi insa mai tarziu vei aprecia adevarata valoare a unei prietenii in comparatie cu dragoste

2 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Eu am pus chiar o intrebare aici pe TPU in legatura cu prieteniile dintre fete si baieti, inca odata mi se confirma ca nu exista asa ceva.Pai nu stiu invita`l la un suc si`i spui direct, sa nu te simti vinovata fata de colega ta, pentru ca te indragostesti fara sa vrei, dragostea nu se programeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu vrei sa profiti de asta mai Monica? Omu are incredere in tine si tu vrei sa-l furi de la colega ta? nu e frumos.