| Alexutzy99 a întrebat:

Cum sa ii spn unui baiat ca il plac? Va rog vreau multe raspunsuri... O sa va ascult! Daca unul din raspunsurile voastre merge cu baiatul o sa va dau funda

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

Pai te duci frumos la el il iei deoparte sa poti vorbi cu el intre patru ochi si ii spui ca tu il crezi de treaba si dragut happy

| DoubleS a răspuns:

Trebuie sa discuti cu el intre 4 ochi. Sa nu iti fie teama ca v-a rade de tine, sau ca le v-a spune prietenilor lui treaba asta, deoarece o sa ii fie rusine [crede-ma]. Nu il lua din prima cu chestia "Auzi tie iti place de mine?" sau "Vrei sa te combini cu mine?", deoarece se v-a simnti prost. Trebuie sa il iei usor, sa purtati o conversatie amicala [insa sa fiti doar voi 2!], dupa care, strecoara in subiect ceva de genu` "Auzi, cum ar fi fost sa fim noi doi impreuna?" sau ceva de genul, dupa chicotesti putin [tine faza]. Atunci daca el iti spune ca ii place de alt cineva, ii zici si tu ca glumeai, sau ca faceai haz de necaz; insa daca iti zice ar fi fost cool, sau alte din astea de bine, spune-i si tu ce-ai zice sa incercam?

la mine a functionat

Succes! Funda?

| Vanyum a răspuns:

Pai scurt si la obiect, te duci la el si ii spui ca il placi si il intrebi daca sentimentul e reciproc, daca nu te consolezi cu ideea ca mai sunt si alte persoane pe care le vei placea in viata ta happy bafta!

| Cristina_5394 a răspuns:

Pai incerci sa te apropii mai mult de el...
* razi la glumele lui.,
* tot timpu sa te bagi cu el in seama...
* iti schimbi in fiecare zi freza sa ii atragi atentia
- si chestii de genu...

Iar dupa un timp daca chiar nu observa ii spui pe mess...
si daca ti`e rusine ii spui si iesi d pe mess... iar cand iesi afara
cum il vezi sari la el in brate si ii zambestihappy...

Si restul vine de la sine.

Exact asa i-am spus si unei prietene si a dat roade.tongue
Sper ca te-am ajutat!big hug :*