| al3_9910 a întrebat:

Cum sa ii spun(pe mess) ca imi place de el avand in vedere ca maine o sa ne vedem la liceu.stiu ca si lui ii place de mine, insa nu face primul pas niciodata.va implor!

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca te place si el nu inteleg de ce iti faci atatea griji? Spune; i ca il placi si ca vrei sa fiti impreuna.Maine o sa va vedeti, va sarutati. vorbiti si gata. e simplu.

| Emena a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca il placi. avand in vedere sa stii ca te place e usor.

| Scriiitoare a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu el, sa va apropiati mai mult, sa petreceti mai mult timp impreuna...si iti zic eu ca cu timpul o sa iti spuna el ca te place... daca ai curaj spune-i tu prima ca il placi, dar vezi sa nu te respinga

| s_8756 a răspuns:

Pai
incepi sa vb cu el si la un momendat ii zici
ca este dragut si ca iti este simpatic
asa cred eu ca e bine blushing
dar ar fi mai bine sa astepti sa faca el primul pastongue