| Neah a întrebat:

Cum sa ii zic la mama ca am luat un 4 fara sa se supere? straight face

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Draga mama, in viata sunt doua tipuri de copii:cei care invata si cei care se straduiesc sa invete.Pana intra patra invatam. Dar a devenit tern FB-ul.Si m-am gandit? Cum ar fi sa iau un 4? Ce-as simti oare in acel moment? Asa ca am facut un test? Si uite, dovada(ii arati carnetul). Mama ma simt implinita. Fercita. Dar nu iti face griji. E doar un test, nu o sa se mai repetetongue"

| mgtow a răspuns:

Zicand uite am gresit am facut ce am avut in putinta si nu am trecut, cand e de umor sa nu faca scandal.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Bine n-o sa-i cada, orice ai zice.Eu am avut o reactie exagerata la primul meu 4, prin clasa a VI-a si m-am autopedepsit.Eram eleva de nota 10 si nota aceea m-a dat peste cap! M-am autopedepsit atat de strict ca parintii s-au speriat. Nu mai voiam sa ies la joaca, am zis ca nu merit nimic, nici-un dulce sau fruct, mancare ...cat mai putina, incat ei m-au consolat cu "lasa ca-ti indrepti tu nota","lasa ca nu este sfarsitul lumii", etc! Dar pana nu am luat inca vreo trei de 10 nu m-am lasat.Eram cu mana pe sus la orice ora, ca profesoara a inteles ce s-a intamplat si ma asculta intr-o veselie! Oricum, la acea materie am avut media cea mai mica!

| Danny a răspuns:

Cred ca e mai bine sa o prinzi cand e bine-dispusa si sa-i zici... Mie mi s-a intamplat sa iau 1 si nu s-a suparat... Deci succes! big grin

| Nu a răspuns:

Mami am luat un 10.
Minus 6.

| pissy_3104 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca ai luat o nota rea, dar in scurt timp o s-o maresti invatandwinking va merge! succeslaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i` pur si simplu. cu regret bineinteles. si promite-i ca vei recupera la materia respectiva ` si ai avut un moment de pierdere sau nu te`ai pregatyt. in primul rand notele nu reflecta cunostintsa` elevului. agdu` :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce se supara, cea suparata trebuie tu sa fi nu mama ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu asteapta pana e mai calma daca vrei ii dai un calmant inainte si ii spui cu mine oricum nu se poate proceda asa la mine nu merge mamele sunt diferite deci succes

| MichaelinaEJJ a răspuns:

Spune-i intr-un moment in care e bine dispusa... o sa functionezebig grin